Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" maija izdevumu >>>

Īsziņas

Trešdien, 6. aprīlī, draudzes diakonijā viesojās Vācijas vēstniecības Pirmais sekretārs Ludvigs Noidorfers ar dzīvesbiedri un vācu draudzes mācītājs Martins Grāls ar dzīvesbiedri, lai svinīgā gaisotnē uzdāvinātu divas pārvietošanās palīgierīces mūsu sociālā dzīvokļa iemītniecēm. Viesi iepazinās gan ar sociālā dzīvokļa un ambulances ikdienu, gan noritēja sirsnīgas sarunas ar iemītniecēm. „Jāpiemin, ka sarunas vedās labā vācu valodā, bez tulkošanas. Esam ļoti pateicīgi Vācijas vēstniecībai par pūlēm un dāvinātajām ierīcēm!” pēc tikšanās stāsta diakonijas darbiniece Jolanta Cukure.

15. un 16. aprīlī notika dievnama sakopšanas talka. Bija ieradušies kopumā ap 70 cilvēku, lai palīdzētu mazgāt logus un veiktu citus tīrīšanas darbus baznīcā. Pateicoties lielajam talcinieku skaitam, neesot tāda vieta baznīcā, kas nebūtu tikusi rūpīgi „izpucēta”. Talkas organizatori saka lielu un sirsnīgu paldies visiem lieliskajiem palīgiem!

Svētdien, 17. aprīlī, pēc dievkalpojuma, Linda Laukonena, kas ieradusies pie mums no Kokolas Somijā, dalījās ar draudzes locekļiem iespaidos, kā Labo vēsti uzņem cilvēki Karēlijā. „Neliels ieskats Karēlijas un Somijas vēsturē atklāja zināmu līdzību ar notikumiem Latvijas zemē – pārceltas robežas, sajaukušās valodas, gruzd spriedze starp tautām, bet cilvēki iemācījušies piedot. Jēzus to māca tiem, kas izdzīvojuši. Dzīvība, ko Jēzus dod, ir patiesā mīlestībā, kas iet pāri robežām – pāri Latvijai, Somijai, Karēlijai, Krievijai... Īsfilmiņā gremdējāmies Lindas sacerētā un izpildītā dziesmā, kas aicina iet pie Jēzus, jo Viņš ir tas, kurš vienmēr var palīdzēt,” dzirdētajā un redzētajā dalās Skaidrīte Mežecka.

Sestdien, 23. aprīlī, notika Lieldienu sagaidīšanas nakts pasākums jauniešiem. Šī ir sena tradīcija un arī īpaša iespēja jauniešiem kopīgi izdzīvot un iedziļināties Kristus ciešanu notikumā un sagaidīt austam Lieldienu rītu, lai apliecinātu: „Kristus ir augšāmcēlies!” Šajā reizē īpašs bija jauniešu vadītāju sagatavotais Passā mielasts. Jaunieši varēja iziet krusta ceļu, lūgt, slavēt un piedzīvot brīnišķīgu sadraudzību vienam ar otru.

Svētdien, 5. jūnijā, pēdējo reizi savas prakses laikā mūsu draudzes dievkalpojumā sprediķos diakons Dāgs Demandts. Drīz pēc tam viņš kopā ar sieviņu Ediju dosies atpakaļ uz Kanādu, kur Dāgam jāpabeidz studijas. Sakām paldies Dāgam un Edijai par viņu sirsnīgo kalpošanu un ceram viņus drīz atkal sastapt mūsu draudzē!