No sirds uz sirdi

Līdz ar Adventa laiku mūsu ikdienas notikumiem pievienojas vēl kas ļoti īpašs. Biežāk nekā citreiz domājam un runājam par Kristus bērniņu, par laiku, kad Viņš nāca pasaulē, un par prieku, jo mums ir dzimis Pestītājs. Ziemsvētkos mēs vēlamies cits citu iepriecināt,... Lasīt vairāk >

Pasākumi 2017. gada decembrī

Datums Laiks Pasākums3. decembrī10:00Pirmās Adventes Dievkalpojums10. decembrī10:00Otrās Adventes Dievkalpojums17. decembrī10:00Trešās Adventes un Iesvētes Dievkalpojums24. decembrī10:00Ceturtās Adventes Dievkalpojums24. decembrī18:00Ziemsvētku svētvakara Dievkal... Lasīt vairāk >

Lielā intervija ar Ilonu Janci

Mūsu draudzes māsa Ilona Jance pavisam nesen pēc dievkalpojuma dalījās ar liecību par piedzīvotu fizisku dziedināšanu. Vēloties ar to stiprināt plašāku cilvēku loku, uzaicinājām Ilonu uz sarunu. Kā izrādās, arī ar slimību un nespēku Dievs mūs var vadīt pa saviem svētīb... Lasīt vairāk >

Eņģelis nesaka tik vien, ka Kristus ir dzimis. Viņš saka: jums, jums Viņš ir dzimis!
M. Luters

Ziemsvētku gaidīšanas laiku ir grūti iedomāties bez eņģeļiem. Jau labu brīdi pirms svētās nakts daudzi eņģeļi kā krāšņas dekorācijas liecina par šo svētku tuvošanos: eņģeļi no koka un papīra, kā uzlīmes vai iekārti svētku eglītē, skatlogos un uz apsveikuma kartītēm. Mēs ar lielu prieku rotājam savus svētkus ar krāšņiem eņģeļiem, jo tie mums saistās ar debesu pasaules un visa dievišķā atspulgu. Tomēr eņģeļu kā Dieva vēstnešu uzdevums nav sveču gaismā laiski karāties eglītes zaros vai, mirdzošu lampiņu izgaismotiem, nekustīgi stāvēt mājas logā.

Ja neko citu no viņiem Ziemsvētkos negaidām, tad eņģeļiem debesīs ir jālej skumju asaras – vēl vieni svētki, kas paies tikai ātrā iepirkumu steigā un dāvanu papīru čaboņā. Šādi svētki, cik ātri pienāks, tik ātri paies, un daudzie eņģeļi, ārēji smaidīgi, iegulsies rotājumu kastē un pazudīs uz skapja līdz nākamajam gadam. Tomēr īsti Ziemsvētki vēlas izgaismot nevis pasaules tumsu, pieberot to ar žilbinošām dekorācijām, bet mūsu sirds tumsu.

Bībeles vēstī Kunga eņģelis pār Betlēmes ganiem atver debesis. Tie ir pavisam citi svētki! Viņš saka: „Nebīstieties, redziet, es jums pasludinu lielu prieku, kas būs visiem ļaudīm, jo jums šodien Dāvida pilsētā ir dzimis Pestītājs, kas ir Kristus, Kungs” (Lk 2:10, 11). Lūk, vēsts par Pestītāja dzimšanu ir uzticēta eņģelim, kas Bībeles valodā nozīmē „vēstnesis”. Viņa uzdevums ir atklāt cilvēkam Dieva gribu. Bībelē ir daudz spilgtu notikumu, kuros eņģeļi mierina cietējus, vajātos un atstumtos. Eņģeli sastop Mozus (2Moz 3:2), pravietis Elija (1Ķēn 19:5), Dieva vīrs Gideons (Soģ 6:12) un daudzi citi. Bet Ziemsvētkos eņģelis nāk pie ganiem, lai nakts melnumā atklātu vēsti par Dieva žēlastību un pestīšanas Gaismu (Jņ 8:12) grēka apņemtās pasaules tumsā.

Šajā svētajā naktī eņģelim ir tikai viens uzdevums – pasludināt lielu prieku! Tas ir daudz dziļāks nekā prieks par atvērtām dāvanām: šis prieks ir par atvērtām debesīm virs grēkā kritušās pasaules. Dievs sava Dēla piedzimšanai ir izraudzījies nevis ķēniņa pili, bet vienkāršu ļaužu mitekli, kur zvaigžņu pēļa vietā ir silīte ar salmiem. Tieši šo vienkāršo piedzimšanas prieku pasludina eņģelis, tāpēc Ziemsvētki nav iedomājami bez eņģeļa, bez vēstneša, kurš atver debesis arī virs mūsu šodienas. Ziemsvētki katru gadu no jauna atgādina, ka Dievs ir tuvu pasaulei un cilvēkam. Vārdi „jums šodien ir dzimis Pestītājs” aizvien ir kristīgās vēsts lielākais dārgums, tikai mums tas ir jāpamana un jāiemīl no jauna.

Varētu domāt, ka eņģelis visu jau pateicis Betlēmes ganiem, tāpēc droši varam iesēdināt viņu eglītes zaros vai iekārt logā kā rotājumu, taču tad tie nebūs īsti svētki, jo eņģeļa vēsts turpina skanēt, kā zināmajā baznīcas dziesmā teikts, „katru gad’ no jauna”. Kamēr Dieva atvēlētajā laikā cilvēce dzīvos, Pestīšanas vēsts nekad nebeigsies.

Gaidot Jēzus dzimšanas svēto nakti, es aicinu steigas vietā likt Betlēmes eņģeļa vārdus „jums šodien ir dzimis Pestītājs”. Ļaut šiem vārdiem skanēt pāri dzīves plaisām un attiecību sastrēgumiem. Ik vakaru pirms naktsmiera un no rīta pamostoties atgādināt sev šo īso, bet dzīvības pilno eņģeļa vēsti: jums šodien ir dzimis Pestītājs! Ja šie vārdi kļūs par daļu no mums, mēs piedzīvosim īstus svētkus. Tā būs mierpilna un nesteidzīga svētā nakts, kad mūsu domas ceļos nevis no vienas dāvanas pie otras, bet gan domas, gan sirds līdz ar ganiem, pirmajiem Pestītāja dzimšanas lieciniekiem, ceļos uz Betlēmi.
Sirsnībā
virsmācītājs Jānis