Jēzus draudzes dzīvē sadarbība, dalība projektos un projektu īstenošana ir viens no draudzes kalpošanas virzieniem, kas skar plašu sabiedrības daļu: draudzes locekļus, draudzes draugus, viesus, tūristus un konkrētas sabiedrības sociālās grupas.

I

Daudzu gadu garumā, vadoties no pieejamiem un piesaistītajiem finanšu resursiem, tiek restaurēta un saglabāta Jēzus baznīca(kultūrvēsturisks objekts), tās koka arhitektūra.

Lai iegūtu līdzfinansējumu restaurēšanas projektu realizācijā, finanšu līdzekļu piesaiste tiek meklēta dažādos fondos.

Kopš 2008.gada Jēzus draudze piedalās Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursos. Nezaudējot cīņassparu, arī tad, kad mazāk veicies, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, ir īstenots Rīgas Jēzus evaņģēliski luteriskās baznīcas ērģeļu restaurācijas 1. un 2.posms. (Laika posmā no 29.09.2008. līdz 29.03.2009. tika restaurēts ērģeļu 1.manuālis, tā bojātās stabules, bet no 04.04.2011. līdz 25.09.2011. tika restaurēts ērģeļu 2.un.3.manuālis. (Sīkāk par veiktajiem restaurācijas darbiem. 1.posms2.posms)).

2009.gadā Rīgas Jēzus evaņģēliski luteriskās baznīcas ērģelēm (W.Sauer firmas) palika 120 gadi! Tās ir rets, nu jau arī vēsturisks mehāniskā tipa 3-manuāļu 35 reģistru instruments, būvēts W. Sauer firmas ziedu laikos.Latvijā W. Sauer firmas ērģeles vēls skan Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, kā arī Velēnā, Aizputē, Piņķos un Kuldīgā.

Otrs Jēzus draudzes projektu kalpošanas virziens ir Palīdzības projekts.

Tā mērķis – sniegt praktisku palīdzību tur, kur tā ir nepieciešama.

Sal. pam. 3:27 “Neliedzies labu darīt ikvienam, kam tas nepieciešams, jo tavai rokai Dievs piesķirs visu, lai to darītu.”

Palīdzības projekta ietvaros ir palīdzēts:

- sakopt draudzes māsai piederošu kapa vietu;

- veikt remonta darbus draudzes mājā Dzirnavu ielā, sagatavojot dzīvokli diakonijas vajadzībām;

- ņemt dalību pasākumā "Par dzīvību". Kas protestē pret abortu veikšanu Latvijā. Palīdzējām uzstādīt skulptūras Rīgas centrā;

- futbola galda iegāde jauniešu darbam.

Ja Tev ir vajadzīga praktiska palīdzība/ir praktiska vajadzība, tad droši raksti vai zvani!

Kontaktinformācija: epasts: palidzibasprojekts@jezusdraudze.lv
Tālr.: 29491755; 22552225