Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" aprīļa izdevumu >>>
Atbild mācītājs
Kāpēc nepieciešami mājapmeklējumi?

Mēs zinām, ka Dieva Vārds un sakramenti ir nepieciešami, lai paliktu vienotībā ar Kristu un būtu izglābti mūžīgai dzīvībai. Tādēļ ikviens draudzes loceklis, kuram patiesi rūp viņa attiecības ar Kristu un viņa mūžīgā izglābšana, regulāri apmeklē dievkalpojumus. Dievkalpojumā esot, viņš saņem dārgās un pestīšanu nesošās žēlastības dāvanas.

Tomēr ir draudzes locekļi, kuri neveselības vai vecuma nespēka dēļ vairs nevar apmeklēt dievkalpojumus. Līdz ar to viņi pārtrauc būt līdzdalīgi šajās Kristus dotajās Dieva Vārda, bet jo īpaši Svētā Vakarēdiena un Absolūcijas svētībās. Viņu ticības spēks mazinās, sadraudzība ar Jēzu un citiem kristiešiem ir ievainota.
Tāpēc, ja kāds draudzes brālis vai māsa nespēj nākt uz dievkalpojumiem, viņi var aicināt mācītāju pie sevis uz māju, lai svinētu īsu mājas dievkalpojumu, saņemtu Dieva Vārda vēsti, Absolūciju (grēku piedošanas pasludinājumu) un Svēto Vakarēdienu, kurā Kristus mums dāvina pats Sevi Savā miesā un asinīs. Esmu pārliecināts, ka tādējādi viņu ticības liesma būs daudz karstāka, sirdīs valdīs miers un droša pārliecība par mūžīgo izglābšanu.

Nez kāpēc ļaudis iedomājas: ja jau aicina uz māju mācītāju ar Svēto Vakarēdienu, tad  laikam pēdējā stundiņa klāt. Velns ir krietni pastrādājis, lai šādas domas cilvēku prātos nostiprinātu. No pieredzes varu sacīt, ka tieši tie kristieši, kuri aicina mācītāju svinēt šo mazo mājas dievkalpojumu, ir Kristus paša svētīti, stiprināti un atjaunoti. Esmu arī dzirdējis ļaudis sakām: „Kā es tā apgrūtināšu mācītāju, viņu aicinot pie sevis uz māju.” Uz to es varu atbildēt: „Jūs liekat mācītājam skumt tieši ar to, ka jūs viņu neaicināt, jo viņam jāraizējas un jāuztraucas par jūsu dvēseles stāvokli.”

Ikvienam, kas vairs nespēj atnākt uz dievnamu, ir dota iespēja palikt vienotībā visās svētībās un dāvanās, ko Kristus savai draudzei ir devis. Kristus grib, lai mēs paliktu stipri ticībā līdz dienai, kurā Viņš mūs ņems pie sevis.

Mācītājs Erberts Bikše