Ikmēneša informācija

Sirsnīgi sveicam septembra jubilārus:

Broņislava Urzula Butkēviča        100         (25.09.)
Anna Zariņa                                  87           (10.09.)
Ausma Gaida Smilts                      85           (16.09.)
Benita Simsone                             83           (23.09.)
Jānis Pričins                                  82           (27.09.)
Ērika Rauska                                 80           (06.09.)
Staņislava Liepiņa                         80           (27.09.)
Brigita Daina Pakalniete               80           (29.09.)
Valdis Ivsiņš                                 76           (07.09.)
Ludmila Lukševica                        75           (03.09.)
Ausma Kalniņa                             75           (24.09.)
Vija Astrīda Pakalniete                 70           (05.09.)
Taide Groca                                 70        (13.09.)
Māra Aveniņa                              70           (25.09.)
Juris Eihmanis                              55           (15.09.)
Edīte Jeruma                                50           (06.09.)
Zane Pugoviča                             45           (18.09.)
Zaiga Cīrule                                 40           (18.09.)
Guntars Puniņš                            40           (19.09.)

Kristīti:

Elizabete Beāte Losāne
Elīza Freija
Andželika Michailovaite
Dmitrijus Michailovs
Leons Michailovs
Tomass Kacena
Lote Saulīte
Kintija Anna Bērzkalne
Megija Kristiāna Paļivoda

Laulāti:

Laura Alksne un Andžejs Melderis
Zanda Lukašēviča un Imants Šķērstens
Santa Komarovska un Pēteris Ligers
Laima Mangulsone un Mārtiņš Barons
Ieva Evalde un Kārlis Vanags
Linda Laizāne un Mārtiņš Rūniks
Gerda Rozīte un Rolands Pupkevičs
Dana Potjagailo un Zigmārs Trops

Ziņojumi:

* Iesvētes mācību kurss sāksies 17. septembrī plkst. 18.30. Nodarbības notiks katru trešdienu. Tās vadīs draudzes mācītāji Erberts Bikše un Ģirts Prāmnieks. Visi, kas vēlas pievienoties draudzei, mīļi ielūgti!

* Jauno ģimeņu vakars – Bībeles studija – 26. septembrī plkst. 18.

Svētdienasskola aicina!

Viss maksā tik, cik maksā! Par visu dzīvē ir jāmaksā!

Cik pazīstamas, cik pierastas frāzes! Un pirmajā brīdī šķiet – tās ir arī absolūti pareizas. Taču tas tā nebūt nav. Visu būtiskāko un svarīgāko dzīvē mēs saņemam bez maksas kā Dieva dāvanu – gan zemi, pa kuru staigāt; gan gaisu, ko elpot; tuvus cilvēkus līdzās, ko mīlēt; savus bērnus, ko lolot un audzināt. Un visi (sākot ar valdībām šodien un pagātnē un beidzot ar kaimiņiem, radiem un pašu bērniem vai vecākiem) ir kaut ko parādā,  ir īpaši svarīgi, lai bērni iemācītos novērtēt tās brīnišķīgās lietas, kas viņiem pieder neatkarīgi no vecāku naudas maciņa biezuma, no pašu fiziskajiem dotumiem un talantiem. Un tieši to – prasmi saskatīt Dieva dāvanas savā dzīvē, spēt patiesi mīlēt, žēlot un piedot – bērni mācās svētdienasskolā. Arī mūsējā – Rīgas Ev. lut. Jēzus draudzes svētdienasskolā. Šī svētdienasskola, Jēzus draudzes dibināta un lielākā visā Latvijā, savu 25. sezonu sāks septembrī un aicina pievienoties ikvienu bērnu vecumā no 3 līdz 16 gadiem. Pirmā nodarbība notiks otrdien, 1. septembrī, plkst. 18.30 Rīgā, Elijas ielā 18, un turpmāk katru nedēļu otrdienās. Sīkākas uzziņas pa tālr. 67224123.

Ikviens bērns ir mīļi aicināts, jo Kristus pats mums ir teicis: "Laidiet bērniņus un neliedziet tiem pie Manis nākt, jo tādiem pieder Debesu valstība." (Mt 19,14)

Mūsu bibliotēkā!

Džeimss Irvins. "Lidojums uz Mēnesi", nepublicēts materiāls, 1973.

Es, pulkvedis Džeimss Irvins, no "Apollo 15" 1971. gada vasarā veicu lidojumu uz Mēnesi. Tagad zinu, ka Mēness nemaz nav līdzīgs Zemei ne tikai fiziski, bet arī garīgajā izpratnē. Negribu uzsvērt, ka šī vieta ir tuvāk Dievam, bet tagad man ir pazīstama tā sajūta, kāda bija Ādamam un Ievai, kad viņi bija vienīgie cilvēki uz Zemes. Tā ir Dieva tuvuma izjūta, kādai viņiem vajadzēja būt, un mēs to uz Mēness izjutām.

Es dzirdēju, ka viens no kosmonautiem bija paņēmis Bībeli līdzi uz Mēnesi. Kāds ir šīs Bībeles liktenis?

Jā, pulkvedis Dāvids Skots, mans kuģa komandieris, kas kopā ar mani izgāja uz Mēness virsmas, viņš paņēma Bībeli sarkanā ādas sējumā un atstāja zem vadības pults mūsu mazajā mašīnā "Rover – 1". Tātad mašīna tur stāv un Bībele atrodas turpat zem pults. Varbūt kāds gribēs apmeklēt Mēnesi un palasīt Bībeli...