Lekciju kurss "Ceļš uz finansiālu brīvību"
"Vairākums cilvēku domā, ka finansiāla brīvība ir prasme pelnīt, tērēt, ietaupīt, ziedot un investēt naudu, bet tā ir tikai daļa patiesības. Visvērtīgākais naudas pārvaldīšanā ir tava sirds attieksme. Kāds ir tavs sirdsprāts, pieņemot lēmumus par naudu?" Lekciju kurss par šo tēmu notiek gan mūsu draudzē, gan piecās citās draudzēs Latvijā, to ir izstrādājusi Crown Financial Ministries, Inc. (http://www.crown.org/), šī organizācija pastāv jau vairākus gadus un kā mērķi ir izvirzījusi kristiešu izglītošanu kristīgās namturības jautājumos gan ASV, gan visā pasaulē. Kursa iniciatori Latvijā ir baptistu Mateja draudze, kas ir uzņēmusies visus administratīvos pienākumus, lai koordinētu un atbalstītu namturības izglītību Latvijas draudzēs. Mums liekas, ka naudas un īpašumu jautājumi ir tālu no Baznīcas un nav savienojami, bet varu apliecināt, ka ir tieši pretēji – naudai Baznīcā ir garīga vērtība. Nokļūstot kolektē, tā kļūst par līdzekli Dieva valstības celšanai šajā pasaulē, un tas jau skar mūsu garīgo dzīvi. Tāpat arī ikdienas dzīvē nauda spēlē svarīgu lomu, kas bieži vien parāda mūsu garīgo briedumu – kam mēs uzticamies vairāk – naudai vai Dievam? Bet, ja par to nerunā, tad neuzzinām, kādas svētības, kas pieejamas caur Dieva apsolījumiem, mums aiziet garām. Kopš 15. februāra mūsu draudzē regulāri sanāk kopā vairākas mazās grupas, kas studē, pārrunā šīs tēmas un aizlūdz viens par otru. Mēs – Daniēls Godiņš (kursa koordinators Jēzus draudzē), Andīna Sprince, Māris Pētersons, Markus Rožkalns un es – esam uzņēmušies vadību. Savstarpēji pārrunājot grupu darbu, atzīmēju dažus iespaidus: · Pāru grupā bieži tiek runāts par to, kā finansiālie jautājumi var izpostīt ģimenes dzīvi. Statistika vēsta, ka vairāk nekā puse pāru šķiras finansiālās spriedzes dēļ. Daudzi jautājumi nav izrunāti, saprasti, jo nav bijis pietiekamas informācijas. Šeit jau ir piedzīvotas atbildētas lūgšanas! · Vīru grupa ir diezgan ātri nonākusi pie secinājuma, ka vairāk jārīkojas nekā jārunā. Viņi ir izveidojuši ģimenes budžeta tabulu un atbalsta viens otru, regulāri sekojot līdzi, lai apņemšanās tiktu īstenotas. · Sieviešu grupas atšķiras ar to, ka sarunas un liecināšana ir spēcīga motivācija katrai dalībniecei kaut ko mainīt līdzšinējā dzīvē. Tāpat aizlūgšanas ir ļoti svarīga vakara sastāvdaļa. · Visas grupas atzina, ka sarunas bieži ilgst trīs četras stundas, pārspriežot arī citus būtiskus garīgās dzīves aspektus. Kursa saturu veido šādas tēmas: „Kurš ir galvenais?”; „Aizdevēja vergs”; „Daudz padomdevēju”; „Godīgums kā vislabākā taktika”; „Darbs ir tava kalpošana”; „Ieguldi Mūžībā”. Bībelē runāts par dažādām finansiālām grūtībām, ar ko saskaras cilvēce, tajā ir vairāk nekā 2350 pantu, kuros runāts par naudu un īpašumiem gan garīgu, gan praktisku iemeslu dēļ. Lai Dievs mūs visus svētī ar gudrību, ka kļūstam par labiem Viņa īpašuma pārvaldniekiem! Līga Dolace Fotoparaksts Līgas Dolaces (pirmā no labās) vadītā grupa.