Jēzus draudzes 370 gadu jubilejas dievkalpojums

Svētdien, 28. septembrī, mēs kopīgi svinējām Jēzus draudzes jubilejas dievkalpojumu. Tā mums bija ne vien iespēja pateikties Dievam par Viņa dāvātajām svētībām draudzes 370 gadu pastāvēšanas vēsturē un svētku noskaņās aizvadīto nedēļu, bet arī brīnišķīgs atgādinājums par to, cik svarīga ir draudzes kopība un sadraudzība – nevis tikai es un Jēzus, bet Jēzus, māsas un brāļi Kristū un es. Svētku dievkalpojuma uzrunā mācītājs Erberts Bikše aicināja atcerēties, uz kāda pamata ir celta Kristus Baznīca un kas ir tās centrs un balsts, kā arī pajautāt pašiem sev, kā katrs no mums piedzīvo un apliecina Jēzu. Par pārdomu pamatu kalpoja Rakstu vieta no Mateja evaņģēlija 16. nodaļas, kur Sīmanis Pēteris, atbildot uz Kristus uzdoto jautājumu mācekļiem: ko ļaudis saka par Cilvēka Dēlu, kas Viņš esot? – un: ko tad jūs sakāt, kas Es esmu? – atbild: "Tu esi Kristus, dzīvā Dieva Dēls."
Pēteris tādējādi apliecina savu ticību Kristum un kļūst par ticības klinti, uz kā tiek celta draudze. Ticība Kristum kā Glābējam ir tā, kas vieno kristiešus un saslēdz viņus vienā sadraudzē, kas sniedzas pāri draudzes, konfesijas un pat valstu robežām. To, ka Kristus draudze nebeidzas pie Rīgas Jēzus baznīcas robežām, svētdien apstiprināja fakts, ka dievkalpojumā piedalījās viesi no Vācijas (Lībekas un Brēmenes) un Holandes – māsu draudžu pārstāvji un seni draugi un ticības brāļi un māsas no citām valstīm. Arī Jēzus draudzes kora dziedājumu dievkalpojumā kuplināt palīdzēja Rīgas Lutera draudzes koris. Īpaši jau koru himniskais "Svētī, Kungs" dievkalpojuma izskaņā skanēja kā aizlūgums Dievam svētīt mūsu tautu un zemi un turpināt valdīt un vadīt baznīcu ne tikai nākamos 370 gadus, bet līdz pat Kristus otrajai atnākšanai laiku beigās. Dievkalpojuma beigās sveicinājuma vārdus sacīja ārzemju viesi, kas īpaši pateicās par sirsnīgo sadraudzību daudzu gadu garumā un iespēju stiprināt vienam otru. Rakstiskus sveicinājuma vārdus draudzes jubilejā bija atsūtījis arī Rīgas arhibīskaps Jānis Vanags. Viņš, citu pienākumu saukts, pats nevarēja būt klāt svinīgajā dievkalpojumā. Savā vēstulē viņš raksta: "Jēzus draudze vienmēr ir bijusi mūsu, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas, balsts – tradīcijām bagāta un aktīva. Ar savu daudzveidīgo kalpošanu visos laikos, arī grūtajos padomju gados, un vidē, kurā atrodas Jūsu dievnams, Jūsu draudze ir bijusi par paraugu citām draudzēm un arvien ir dāvājusi prieku. Jēzus draudze ir tā, kas sludinājusi un sludina mūsu Kungu Jēzu Kristu ne tikai vārdos, bet arī daudzajos mīlestības darbos. Sirsnīga pateicība Jūsu draudzes ganiem un katram no jums. Vēlu jums nenogurt lūgšanās, lai evaņģēlijs varētu nest augļus pie mums un pie mūsu bērnubērniem. Lai notiek pie mums tā, kā saka apustulis Pāvils: ".. Tas, kas jūsu sirdīs labo darbu iesācis, to pabeigs līdz Kristus Jēzus dienai." (Flp 1,6)" Rakstisko sveicēju pulkā bija arī Madonas draudze un prāvests Ingus Dāboliņš, Bolderājas draudze un mācītājs Artis Burovs un Lubānas draudze un mācītājs Guntis ŽŽelvis. Ar vēlējumu, lai Jēzus draudze kļūtu par gaismas bāku tās pilsētas daļas iedzīvotājiem, kurā tā atrodas, draudzi jubilejā sveica arī Latgales priekšpilsētas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs. Šis bija jubilejas dievkalpojums – 370. gadadienā. Draudzei arī turpmāk ir jāturpina pastāvēt savā ticībā Kristum, kuru sastapt var ikviens, – gluži kā Dziesmu grāmatas 358. dziesmā "Dievs radījis ir pasauli", kuru arī šajā svētku dievkalpojumā dziedājām: "Raugi: draugi Jēzus draudzē, ko Dievs saudzē, gaida tevi! Vai tu roku Jēzum devi?"

Santa Cileviča
Foto Anita Šteinberga
Fotoparaksts Mācītājs Erberts Bikše: "Jēzus draudzi sargā, žēlo un svētī."