Īsti svētki

Jēzus draudzes 370 gadu svētku nedēļa tiešām bija īsti svētki. To, ka tā būs, sajutu jau pirmdien, dodoties uz baznīcu un ieraugot lielo, balto plakātu jau pie ieejas durvīm, kas vēsta: "Jo, kur divi vai trīs ir sapulcējušies Manā Vārdā, tur Es esmu viņu vidū.” (Mt 18,20) Ienākot baznīcā, šī sajūta vēl vairāk pastiprinājās. Patīkama, priecīga rosība bija jūtama visapkārt. Likās, gluži kā skudru pūznī – kur ikviens čakli darbojas, strādā, lai visiem kopā izdotos kaut kas liels un skaists. Tāpat arī piektdien. Vispirms jau, piebraucot pie baznīcas, Latvijas Kristīgajā radio tieši dzirdēju diktores aicinājumu uz Jēzus draudzes svētkiem un īpašu ielūgumu jauniešiem nākt šovakar uz svētku jauniešu vakaru.
Ar prieku atsaucos šim uzaicinājumam un smaidot devos iekšā baznīcā. Tur bija vērojams jau iepriekš aprakstītais skudru pūžņa efekts – pavisam priecīga un aizrautīga gatavošanās, pošanās. Brīdis pirms. Jēzus bija mūsu vidū un palīdzēja mums sagatavoties arī savas draudzes 370 gadu jubilejas jauniešu vakaram. Vakaru ievadīja artistiskie vakara vadītāji – Artis, Rūdolfs, Toms un Alise. Pēc brītiņa kaut kur no balkona puses atskanēja "vēsturnieka" Kārļa P. balss, kas vēstīja dažus faktus par mūsu baznīcas vēsturi. Aktīvās dziesmās mūs vadīja jaunā slavēšanas grupa. Vakara vadītāju jautrajiem pieteikumiem un interesantajiem stāstījumiem par to, ko mēs, jaunieši, darām (kā notiek jauniešu vakari, kādas mums ir nometnes, balles, sportiskās aktivitātes), mijās ar "vēsturnieka" neatlaidīgajiem pūliņiem iespraukties kādā brīvā brīdī, lai atkal pastāstītu kaut ko par vēsturi. Un uz ekrāna tika rādītas arī bildes, ilustrējot stāstījumus par jauniešiem ar fotogrāfijām, bija redzami arī video – gan pašu safilmēti, samontēti, gan no interneta dzīlēm iegūti. Mierīgāka un pārdomu pilnāka noskaņa bija, klausoties Elīzas dziesmu atskaņojumā. Savu darbiņu bija ieguldījusi arī mūsu jauniešu teātra grupa, rādot divas interesantas ludziņas, kas uzrunāja. Tik daudz un dažādu veidu, kā Dievs mums devis izpausties! Un pats galvenais – katrs no tiem uzrunā ar kaut ko savu. Kopā ar Jēzu mums patiesi izdodas kaut kas liels un skaists! Un liels prieks bija redzēt, ar kādu degsmi darbojās mūsu jaunieši. Izrādās, ka ir tik daudz kalpošanas iespēju, turklāt jaunieši vēl un vēl var pievienoties visdažādākajās kalpošanas nozarēs! Patiešām, šis bija mīļš un priecīgs jauniešu vakars, kuru varējām svinēt gan ar citiem draudzes locekļiem, gan ar viesiem – jauniešiem no Jaunpiebalgas, kā arī ar Augšāmcelšanās draudzes jauniešiem un viesiem no Vācijas. Paldies mūsu vadītājam mācītājam Ģirtam Prāmniekam, kā arī visiem, kas rūpējās, lai šie svētki būtu tiešām svētki! Paldies Tev, Jēzu!

Madara Jauģiete
Foto Edgars Jēgers
Fotoparaksti Jaunā slavēšanas grupa. Teātra grupa. Sadraudzība. Tovakar esot bijis ap simt jauniešu.