Garīgā klints

Iepriekšējā dienā pirms Jēzus draudzes jubilejas dievkalpojuma biju uzaicināta LELB lielākajā baznīcā ar augstākajiem griestiem – Blīdenes draudzē, kas dievkalpojumus notur zem debesvelves, dižkoku un senās, nopostītās baznīcas pamatu ieskauta. Šie pamati mudināja domāt – var svešas, ļaunas varas, karš (Kurzemes katla vieta) sagraut draudzes ēku, bet nevar iznīcināt Dieva Gara darbu cilvēku dvēseles un gara ēkā. Sanākušie bija dzīva liecība – ir sācies Jēzus darbs.

Kad pēc tam pagasta kultūras namā vēl pārliku prātā savas lekcijas (par Dieva Vārda tulkošanu jeb nākšanu pie latvieša) galvenos akcentus, atcerējos, ka pirmās teoloģijas lekcijas man agrā jaunībā pasniedza mamma, kad kopā ravējām bietes. Arī tas bija Jēzus darba sākums – vēl trausls kā kuslie stādiņi, kopjams kā pats tīrums. Atcerējos, ka Jēzus mācekļus visbiežāk mācīja, esot kopīgā ceļā, un ka pēc tam Svētais Gars darīja tiem dzirdēto un Jēzu pašu ne tikai saprotamu, bet izdzīvojamu visaugstākajā dzīves kalnā – upura kalnā.
Ir prieks un pateicība sirdī, kad redzam lielu mācekļu pulku ap Jēzu pie altāra mūsu draudzē, un ir neiznīkstoša ticība, kad redzi tos pirmsācējus atjaunotājus ap Jēzu pie acīm neredzama altāra saņemot Vakarēdienu. Tādēļ ka ".. visi dzēruši to pašu garīgo dzērienu, jo tie dzēra no garīgās klints, kas tiem gāja līdzi, bet šī klints bija Kristus." (1Kor 10,4) Tādēļ ka ".. citu pamatu neviens nevar likt kā to, kas jau ir likts, proti, Jēzus Kristus."

Redaktore Milda Klampe

---------------------------------------------

Cik jauki ir Tavi mājokļi,
Pulku Kungs!
Mana dvēsele alkst un vārgst
pēc Kunga pagalmiem,
mana sirds un mana miesa
gavilē dzīvajam Dievam!
Svētīti, kas Tavā namā mīt
un allaž slavina Tevi!
Svētīti ļaudis, kuru spēks – Tevī,
tempļa ceļš – viņu sirdīs!
Tie dodas no spēka pie spēka,
līdz visi stāv Dieva priekšā Ciānā!

Mūsu vairogu uzlūko, Dievs,
raugies sava svaidītā vaigā!
Laba ir diena Tavos pagalmos,
starp tūkstoš to izvēlos –
sēdēt pie mana Dieva sliekšņa
nekā mājot neganto teltīs!
Jo saule un vairogs ir Kungs Dievs –
jo žēlastību un godību dāvā Kungs
un neliedz laba tiem, kas krietnumā staigā!
Pulku Kungs,
svētīts ir cilvēks, kas Tev paļaujas!
84. psalms, 2–3,5–6,8,10–13 (jaunais tulk.)