Prieks

Reizēm gadās tādi īpaši brīži, kad jūti sevī milzīgu prieku, kam varbūt pat nav nekāda racionāla izskaidrojuma, it kā nav noticis nekas sevišķs, kas varētu izraisīt šādu prieku. Bet prieks ir, turklāt vēl liels un pāri plūstošs. Kā tas var būt? Nesen piektdienas vakarā izjutu lielu vēlmi steigt uz baznīcu, uz jauniešu vakaru. Gandrīz vai skriešus devos turp. Kādu laiku nebiju varējusi jauniešos būt. Nonākšana baznīcā mani ļoti iepriecināja, kas it kā nav nekas neparasts, jo Dieva namā vienmēr ir īpašas sajūtas, kas rada papildus prieku. Taču šoreiz šis papildus prieks bija jo īpašs. Kāpēc tā? Izrādījās, ka jauniešu vakara tēma bija "Prieks". Ģirts savu uzrunu sāka ar jautājumu: kurš Bībeles pants mums pirmais nāk prātā saistībā ar šo tēmu? Lielākajai daļai tas bija 4. pants no Pāvila Vēstules filipiešiem 4. nodaļas: "Priecājieties iekš Tā Kunga vienumēr; es vēlreiz teikšu, priecājieties!" Arī Jēzus vairākkārt ir pieminējis prieku, pilnīgu prieku. "To Es uz jums esmu runājis, lai Mans prieks mājotu jūsos un jūsu prieks būtu pilnīgs." (Jņ15,11)
Svarīgākā doma no dzirdētā – lai prieks būtu pilnīgs, tas jāmeklē mūsu Kungā. Īpaši tad, kad nepavisam nav priecīgi. (Te prātā nāk 184. korālis "Jēzus man dod prieku" no mūsu Dziesmu grāmatas, kas rakstīts minora tonalitātē, turklāt sākas ar lejupejošu gammu, kas skan pavisam bēdīgi, kaut vārdi vēsta pretējo. Taču to var uztvert kā simbolu, kā atgādinājumu, ka visskumjākajos dzīves brīžos arī atceramies, ka Jēzus ir tas, pie kura varam gūt pilnīgu iepriecinājumu, raugāmies uz Viņu un meklējam prieku Kungā. Un cauri bēdām gūstam prieku savā Kungā.) Skaidrs, ja meklējam Dievu, ja esam Viņam atvērti, Viņa Gars var mūsos darboties, ka top redzams Viņa auglis – arī prieks. "Bet Gara auglis ir: mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība." (Gal 5,22) Un tas arī ir pilnīgais, neizskaidrojamais, pāri plūstošais prieks, kas nāk kā dāvana no Dieva. Pateicībā Dievam, ka Viņš mani piepildījis, devos mājās, vēl arvien juzdama lielo prieku, kas Jēzus dots. "Meklē savu prieku savā Kungā, tad Viņš tev dos, pēc kā tava sirds ilgojas!" (Ps.37,4)

Madara Jauģiete
Foto Edgars Jēgers, Madara Jauģiete
Fotoparaksts Prieks visdažādākajos veidos un laiko