Vīra un sievas vajadzības

Nu jau trešo reizi visi kopā tikāmies jauno ģimeņu vakarā. Šajā reizē viesi bija Debora un Ārons Grofi no ASV, kuri jau 10 gadus kalpo kā misionāri Latvijā.
"Dievs ir radošs radītājs. Viņš radījis sievieti un vīrieti tik atšķirīgus gan fiziski, gan emocionāli. Laulības uzdevums ir apmierināt abas puses: vīrieša un sievietes vajadzības. Dievs ir radījis mīlas banku, un katram cilvēkam šajā bankā ir mīlas konts, kurš pildās, ja atbildam viens otra vajadzībām," ar šādu uzruna sāka mūsu viesi.

Debora un Ārons mūs aicināja iedziļināties otras pusītes vajadzībās. Lai tas būtu vieglāk, viņi mūs rosināja domāt par raksturīgākajām sievas un vīra vajadzībām:

Sievas vajadzības:

pieķeršanās (apskāvieni, skūpsti, mīļi vārdi, pārsteigumi, veltīts laiks)
saruna (katru dienu laiks jāvelta kvalitatīvām sarunām, sarunas rada tuvību);
godīgums un atklātība (sievām rada drošību);
materiāls atbalsts (stabilitātei, komfortam);
nodošanās ģimenei (svarīgi, lai vīri uzņemas vadību ģimenē, ir labi tēvi, pavadot laiku kopā ar bērniem gan izklaidēs, gan izglītošanā).

Vīra vajadzības:

seksuāls piepildījums (sievām nav jāupurē sevi, bet gan jāpiedalās kopīgā mīlas piedzīvojumā);
kompānija atpūtā (jāatrod kopējas intereses, nodarbošanās);
pievilcīga sieva (sievām nepārstāt rūpēties par savu izskatu, konsultēties tajā ar vīru);
atbalsts mājās (svarīgi, lai sieva rūpējas par māju, bērniem);
apbrīna (vīram svarīgi, ka ar viņu lepojas - tas ir liels motivators).

Viesi piebilda, ka šīs vajadzības var būt izkārtotas citā secībā, jo sievietes un vīrieši cits no cits atšķiras, taču šīs ir pamatvajadzības. Tad vīri ar sievām divatā atbildēja uz jautājumiem - kas ir Tavas 3 galvenās vajadzības, kā Tava otrā pusīte uz tām atbild, kā viņš/viņa to varētu darīt labāk?
Noslēgumā nonācām pie secinājuma: ja atbildēsim uz mūsu dzīvesbiedra vajadzībām, tad viņš/viņa pilnīgi dabiski sāk atbildēt arī uz mūsu vajadzībām.
Vakaru caurvija slavēšanas dziesmas, sadraudzība (ar burkānu graušanu)).  Par to milzīgs paldies organizatoriem Evijai, Leldei, Daniēlam un Ivaram, liels paldies arī mūziķiem Aigaram un Andrim, un auklītei Elīzai!

Paldies par mīļo vakaru! Mums ļoti patika.

Vakara dalībnieki: Andīna un Jānis