Sadraudzība Rāmavā

Mūsu draudzē ir tradīcija senioriem svinēt dzimšanas dienas īpašā sadraudzības pasākumā. Šogad diakonijas vadība bija ieplānojusi apsveikt maijā un jūnijā dzimušos Rāmavas muižā. Kas var būt brīnišķīgāks par pavadītu dienu svaigā gaisā pie dabas – vasaras pilnplaukuma laikā, kad apkārt viss zied un smaržo! Rāmavā mūs sagaidīja Līvija un Ināra ar priecīgu smaidu, un mēs uzreiz jutāmies kā jubilāri, kas ir īpaši gaidīti. Mūsu viešņa – dzejniece, cietuma kapelāne Rudīte Losāne. Viņa vadīja mūs pārdomās par vardarbību un cilvēku attiecībām.

Par Kaina un Ābela attiecībām, kur Kains, skaudības vajāts, nogalina savu brāli Ābelu par to, ka Dievs neuzlūko viņa upuri, bet brāļa. Ar šo notikumu cilvēces attīstības gaitā sākas vardarbība un turpinās līdz šodienai. Rudīte lasīja arī savus dziļi izjustos dzejoļus no jaunā dzejoļu krājuma, ko cer izdot šajā rudenī. Viņa izteica arī dažādas domas par mums pašiem. Ar muzikāliem priekšnesumiem mūs iepriecināja mākslinieki – jubilārs Eduards ar kundzi Āriju. Šīs daļas beigās pateicāmies Dievam par iespēju būt šeit un kopā lūdzām Viņa svētību mūsu turpmākajām gaitām. Pēc tam mūs aicināja pie bagātīgi klāta kafijas galda muižas ārpusē. Mēs pārrunājām mājasdarbu – kā Dievs savu roku pagarinājumam ir izmantojis mūsu rokas; tā iepazinām viens otru it kā no jauna. Katrs saņēma ziedu un dāvaniņu – mūsu mācītāja sprediķa ierakstu. Laiks aizskrēja nemanot, mājās atgriezāmies bagātināti ar sapratni par naidu, skaudību, dusmām, piedošanu un kristiešu sadraudzību. Aicinu draudzes seniorus atsaukties un piedalīties interesantajos dzimšanas dienu pasākumos. Pateicos Dievam un draudzes diakonijai par šo jauko dienu!

Renita Kaizere
Foto paraksts – Viesi un jubilāri. Foto Līvija Putāne