Mūsdienu māmiņas un Bībeles sievietes

Laimīgas. Atpūtušās. Piepildītas. Dieva Vārda uzrunātas. Bībeles sieviešu iedvesmotas. Ciešāk sadraudzējušās. Lielu daļu sava iekšējā stresa atstājušas ezera krastā. Tādas mūs sagaidīja mūsu ģimenes trešdienas vakarā pēc māmiņu nometnes, kas šogad jau trešo reizi pulcināja kristīgas māmiņas no visas Latvijas. Katru gadu interese par nometni arvien aug, lai arī ārējās reklāmas ir arvien mazāk. Māmiņas grib braukt atkal un atkal un pastāsta par šo iespēju arī citām māsām Kristū. Lielākā daļa dalībnieču bija no mūsu draudzes, un mēs īpaši priecājāmies par māsām no citām Latvijas draudzēm Rīgā, Neretā, Bauskā, Durbē, Smiltenē, Cēsīs… Kas tieši darīja šīs trīs dienas mūsu dzīvē tik īpašas? Pirmkārt, tā ir Dieva klātbūtne. Māmiņas, kas bieži ir ļoti aizņemtas ar ikdienas rūpēm par ģimeni, darbu, saimniecību, bija tiešām gandarītas atrast trīs dienas, kurās savas domas un laiku veltīt Dieva Vārda studijām, lūgšanai, pārdomām, kristīgai sadraudzībai, kā arī atpūtai un spēku atjaunošanai. Gatavojoties nometnei, par to tika daudz lūgts, un Dievs dāvāja brīnišķīgu laiku un izdošanos. Otrkārt, tā ir vide, kurā iespējams atgūties, atjaunot garīgos spēkus.

Usmas ezera krasts un skaistā vide iedarbojas nomierinoši. Mīļi smaidi visapkārt, iedrošinoši vārdi, sirds liecības, jaukā Usmas baznīca, "slepeno draudziņu" pasts, slavas un lūgšanu dziesmas, sirsnīgas sarunas, praktiski māmiņu knifiņi – tas viss it kā pagarina laiku, un pēc trim dienām liekas, ka ir pagājusi pusotra nedēļa. Treškārt, mūsu sirdis priecēja dažādas aktivitātes, kurās varējām ieraudzīt savus apslēptos talantus, kaut ko jaunu iemācīties un pat sajusties desmit gadus jaunākas. Nepilnu desmit minūšu laikā izgatavot nevainojamu bizbizmārītes tērpu – to laikam spēj tikai māmiņu komandas. Grūti bija izvēlēties starp ļoti dažādajām interešu grupām – no kosmētikas, frizūru taisīšanas un smukumlietiņu izgatavošanas līdz biznesam un klusuma stundai mežā. Jautras sporta stafetes un vakara pirts veldzēja un izkustināja mūsu miesu, bet noslēguma pasākumā fantastiskos priekšnesumos apvienojām savu izdomu, humora izjūtu, talantus un nometnē gūtās atziņas. Vairāk par nometni var uzzināt mājaslapā www.maminugrupa.lv, kā arī īpašajā māmiņu nometnes izdevumā. Anda Miķelsone Foto paraksts – Nometnes vismazākie ar mammām. Foto Dzintra Cīrule "Debesīs mēs viņas pazīsim!" Vismīļākie sveicieni visiem, kas lasīs šos iespaidus no 3. kristīgo māmiņu nometnes! Esam mūsu Debesu Tēvam no sirds pateicīgas par trim brīnišķīgām dienām! Šīs nometnes tēma "Bībeles sievietes" mums pavēra iespēju iepazīt nozīmīgas sievietes, mātes, draudzenes, kuras ar Dieva palīgu veidojušas visas cilvēces likteni (pat burtiski). Lekcijās un Bībeles stundās mūsu vidū nostājās Ieva un Sāra, Marija un Marta, Mirjama, Rute, Naomija, Lea, Sareptas atraitne, Abigaila un Rebeka… Un brīnišķais ir tas, ka debesīs mēs viņas pazīsim! Dvēsele raudzīsies dvēselē dziļi (kā dziedam korālī), un pāri visam būs apstiprinājums, ka Dieva spēkā un uzticībā savam Kungam mēs piepildām mums uzticēto aicinājumu. Tik jauki, ka, daloties ticības dzīves liecībās, aizrautīgi diskutējot, tik bieži gribējās izsaukties: "Dievs, Tu tik brīnišķu esi izveidojis sievieti un sagādājis viņai tik interesantas iespējas un atbildību, ka esmu patiesi laimīga!" Cik laimīgas esam! To varējām piedzīvot arī obligātajā sportā, interešu grupās, dziedot dziesmas un peldoties. Es vēl un vēlreiz gribu Dievam pateikties par ikvienu māmiņu un septiņiem mazuļiem, kuri bija ar mums. Pateicos Kristīnei Mažei, Ivetai Godiņai un Skaidrītei Mežeckai par lekcijām. Pateicos visām interešu grupu vadītājām un Bībeles stundu vadītājām, kā arī ikvienam, kas aizlūdza par mums.

Dieva svētību vēlot, Edīte Lūse

Foto paraksti – Māmiņas klausās Kristīnes Mažes lekciju.
Nometnes dalībnieki pie Usmas baznīcas.
Foto Estere Rožkalne
Foto Dzintra Cīrule