Tuvība ģimenē

Dievs savā radīšanas plānā īpašu vietu ir ierādījis ģimenei, kurā vīrietis un sieviete mīlestībā pilnībā dāvā sevi viens otram, kļūstot par vienu miesu. Laulāto savstarpējā mīlestība ir atspulgs paša Dieva mīlestībai uz cilvēku, tāpēc arī ģimene ir dēvējama kā svēta vienība. Tieši ģimenei Dievs ir uzticējis rūpēties par bērnu radīšanu un audzināšanu, un, lai vairāk iedziļinātos šajā aspektā, ģimeņu vakara tēma bija "Tuvība ģimenē". Šī vakara viesi bija Mārīte un Gints Jēkabsoni, kas darbojas kustībā "Par dzīvību" un katoļu draudzē vada nodarbības "Laulāto tikšanās".
Vakara gaitā tika runāts gan par garīgo, gan arī fizisko tuvību, par mīlestību, kas valda starp vīrieti un sievieti, par attiecībām laulāto starpā, kā arī par vīriešu un sieviešu atšķirīgo uztveri un domāšanu. Bija iespēja uzzināt par dabiskajām ģimenes plānošanas metodēm, kas sievietei ļauj iepazīt savu ķermeni un izprast gan tā fiziskās, gan arī emocionālās norises. Šo metodi var izmantot gan pāri, kas grib izvēlēties labvēlīgāko laiku bērniņa ieņemšanai, gan pāri, kas vēlas uz laiku atlikt bērniņa ieņemšanu, un tā ir vienīgā metode, kas var veicināt veselīgu un atbildīgu attiecību veidošanos starp laulātajiem. Pēc interesantās lekcijas sekoja dziesmas un sadraudzība pie allaž veselīgajām uzkodām, ko papildināja vērtīgas diskusijas par dzirdēto tēmu. Vēl joprojām pavada vakara gaitā saņemtā atziņa, ka Dievs cilvēku tik brīnišķīgi ir radījis, un pārliecība, ko paudis Pāvils: "Neatraujieties viens otram, kā vien uz kādu laiku pēc pašu vienošanās, lai atrastu laiku Dieva lūgšanai, un tad turieties atkal kopā, lai sātans jūs nekārdinātu jūsu nesavaldības dēļ." (1Kor 7,5)

Maija un Mārtiņš Kavosi

Foto Daniēls Godiņš
Fotoparaksti:
1) Vakara viesi – Mārīte un Gints Jēkabsoni.