Jaunradīšana

"Ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis, ir pagājis, redzi, viss ir tapis jauns." (2Kor 5,17) Atklāsmes grāmatā lasām vārdus, kurus saka Dievs: "Redzi, visu Es daru jaunu." (Atkl.21,5) Runa ir par jaunām debesīm un jaunu zemi, kad mums pazīstamās debesis un zeme vairs nepastāvēs. Tas ir pārsteidzoši, kad daudziem šķiet, ka tagad ir visu lietu noslēgums, tieši tad Dievs dāvina pilnīgi jaunu sākumu. Piedzīvot jauno, ko Dievs rada, ir satraucoši, bet reizē arī neizsakāmi skaisti. Te noteikti ir kāda līdzība ar bērna dzimšanu. Vecākiem tas ir satraucošs, bet reizē neizsakāmi skaists laiks. Jaunradīšana. Vai tas ir notikums, kurš notiks tikai reiz kādā tālā nākotnē?
Palūkojies uz Jēzu. Kad viņu apsmēja, piesita krustā un guldīja kapā, tik daudziem šķita – tās ir beigas. Bet Dievs sacīja kaut ko pavisam citu: tieši tagad var notikt, īstenoties visspožākais sākums! Grēka, velna, nāves un elles vara tika uzvarēta, un Kristus uzcēlās no kapa, lai paliktu uzvarētājs mūžīgi. Kristus krusta nāvē, bet vēl vairāk Viņa augšāmcelšanā no mirušajiem tika radīta mūsu izglābšana. Pie mums, pie manis un tevis, tagad jānotiek lielajai pārvērtībai, ko Bībele sauc par jaunpiedzimšanu. Daudzu ausīm šis vārds skan tik savādi – jaunpiedzimšana. Jēzus reiz sacīja Nikodēmam, bet tas attiecas arī uz mums: "Ja cilvēks nepiedzimst no augšienes, neredzēt tam Dieva valstības!" (Jņ 3,3) Veltīgas izrādītos mūsu cerības uz Dieva valstību kaut kur nākotnē, ja mēs paši nebūtu ticībā Kristum jaunradīti jau tagad. Apsolījums nākt Dieva valstībā dots tiem, kas jau tagad piedzimuši Dievam. Tās nav mūsu fantāzijas, bet tā ir Dieva griba, ka mēs jau tagad esam jaunas augšāmcelšanās dzīves dalībnieki. Apustulis Pāvils raksta tik iedvesmojoši: "Ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis, ir pagājis, redzi, viss ir tapis jauns." (2Kor 5,17) Šie vārdi skan gluži tā, it kā Dievs sacītu: redzi, es tevi daru pilnīgi jaunu. Tev tādam jābūt. Tādai jābūt arī tavai dzīvei. Ko gan tas nozīmē – būt jaunam cilvēkam? Tas nozīmē, lūk, ko: "Mēs saprotam, ka mūsu vecais cilvēks ticis līdzi krustā sists, lai tiktu iznīcināta grēkam pakļautā miesa un lai mēs vairs nekalpotu grēkam. Nenododiet arī savus locekļus par netaisnības ieročiem grēkam, bet nododiet sevi pašus Dievam kā tādi, kas no mirušiem kļuvuši dzīvi, un savus locekļus par taisnības ieročiem Dievam." (Rom 6, 6,13) Kristus tevi ir atpestījis, nevis lai tu paliktu sapīts grēkos un atkarībās, bet lai tu gūtu uzvaru pār grēka varu. Jaunās debesis un jaunā zeme nav apsolīta visiem. Tā ir droši apsolīta Kristus ticības cīņas cīnītājiem un tiem, kas gūst uzvaras kopā ar Kristu: "Kas uzvar, tas to iemantos, un Es būšu viņa Dievs, un viņš būs Mans dēls. Bet bailīgajiem, netikļiem, burvjiem, elku kalpiem un visiem melu runātājiem būs sava daļa degošā sēra uguns jūrā; tā ir otrā nāve." (Atkl 21,7,8) Ar Jēzus augšāmcelšanos mums ir dota jauna dzīve, kurā spējam gūt uzvaras pār grēku. Vienmēr klātesošais Kristus palīdz mums to veikt, jo paši nekad to nespētu. Šī ir skaistākā dzīve, kādu cilvēks var izdzīvot. Tā ir dzīve ar vērtīgu saturu un mērķi, ko aizsniedzot nav jāviļas. Svētīgus un gaišus Kristus Augšāmcelšanās svētkus!

Sirsnībā, draudzes mācītājs Erberts Bikše