Gara spēka vēsts

"Bet mēs neesam dabūjuši pasaules garu, bet to Garu, kas nāk no Dieva.." (1Kor 2,12) Kur slēpjas kristīgā cilvēka ticības spēks vai arī nespēks? Apustulis Pāvils saka: ".. lai jūsu ticība nebūtu pamatota cilvēku gudrībā, bet Dieva spēkā." (1Kor 2,5) Tā ir atbilde uz mūsu jautājumu. Ja jūsu ticība būs pamatota cilvēciskās zināšanās vien, tā būs vāja, neauglīga, bez spēka. Ja jūsu ticība būs balstīta Dieva gudrībā, Viņa spēkā, tā būs stipra, dzīva un noturīga. Apustulis Pāvils bija ieguvis ļoti labu izglītību.
Šķiet, nebūtu nekas neparasts, ja viņš ar savām zināšanām šad un tad padižotos, kā jau daudzi to mēdz darīt. Evaņģēliju pasludinot, Pāvils to nekad nedara. Nedara ļoti apzināti, jo zina, ka zināšanas vien, lai arī cik bagātīgas tās būtu, nevienā cilvēkā nerada ticību Kristum. Evaņģēlija pasludināšanā Pāvils izmanto to, kas patiesi rada ticību. Viņš lieto Dieva gudrību, kas savienota ar Svētā Gara spēku. Pāvils to izsaka ar šādiem vārdiem: ".. tā arī es, pie jums nākdams, nenācu ar augstu valodu vai gudrību, nesdams jums Dieva liecību. Mana runa un mana sludināšana nenotika pārliecinošos gudrības vārdos, bet Gara un spēka izpausmē." (1Kor 2,1,4) Mēs dažkārt domājam: ja vien kļūsim zinīgāki, izglītotāki ļaudis, spēsim veiksmīgāk cilvēkus darīt par Kristus sekotājiem. Zināšanas ir ļoti vērtīgas, bet, ja tās nav caurstrāvotas ar Dieva gudrības un Svētā Gara spēku, tās Dieva meklētājam nelīdz ne nieka. Mums ir jāatzīst, kristietībā ir pietiekami daudz ļoti labi izglītotu cilvēku, bet nav daudz to, kas auglīgi kalpo, lietojot Dieva gudrību un Dieva Svētā Gara spēku. Pārdomāsim – kas ir tie avoti, no kuriem izplūst mūsu kalpošana? Pāvils varēja sacīt: ".. mēs sludinām Dieva gudrību noslēpumā.. kā ir rakstīts: ko acs nav redzējusi un auss nav dzirdējusi, un kas neviena cilvēka sirdī nav nācis, to Dievs ir sagatavojis tiem, kas Viņu mīl. – Mums Dievs to ir atklājis ar Savu Garu, jo Gars izdibina visas lietas, arī Dieva dziļumus. ..mēs nerunājam ar cilvēcīgas gudrības vārdiem, bet ar vārdiem, ko Gars māca, garīgas lietas garīgi apspriezdami." (1Kor 2,7,9,10,13) Mums jāmācās no jauna saprast, ka cilvēki iemanto ticību ne tādēļ, ka mēs ar savām zināšanām spējām viņus pārliecināt, bet gan tādēļ, ka Svētais Gars viņus uzrunā ar dievišķu gudrību. Vēstī, ko nesam, var nebūt pārāk daudz no laicīgām zināšanām, bet tajā ir jābūt iespējami daudz Dieva neizsmeļamās gudrības un Gara spēka. Vēsts, ko sludināja Pāvils, bija vienkārša, bet vienlaikus spēkpilna: "Mēs sludinām Kristu, krustā sisto, kas jūdiem apgrēcība un pagāniem muļķība, bet tiem, kas aicināti, tiklab jūdiem, kā grieķiem, Dieva spēks un Dieva gudrība." (1Kor 1,23,24) Šī ir vienkārša vēsts, bet tā ir glābšanas vēsts. Tieši šajā mērķī – mūžīgajā izglābšanā – visspožāk atmirdz Dieva Gara spēks un Viņa visu aptverošā gudrība. Lai jums visiem jauka un svētīga vasara!

Sirsnībā, mācītājs Erberts Bikše