Viss sākas sirdī

No 11. līdz 13. aprīlim Rāmavas Depkina muižā atkal notika semināru cikls jauniešu darba kalpotājiem un mācītājiem, tēma – slavēšana. Kā lektori piedalījās arī īpaši uzaicināti viesi no Norvēģijas. Lūk, neliels ieskats par to, ko mūsu jaunieši guva seminārā:

"Seminārā runājām par to, ka slavēt Dievu – tā ir izvēle pateikties par visu to labo, ko Viņš ir darījis, vispirms jau – nomiris pie krusta par mums, lai varam dzīvot! Slavēšana nav tikai mūzika, tā ir sirds attieksme – mīlestības, pateicības, apbrīnas pienešana Dievam. Pielūgsme ir arī attiecības ar Dievu, kad tu esi Viņa klātbūtnē un Jēzus var runāt uz tevi. Slavēšana nav par cilvēkiem, bet par Dievu.
Tika apspriesta arī tēma par vecajām un jaunajām dziesmām, par to, ka Dievam nav mīļš kāds noteikts mūzikas un pielūgsmes stils, Viņš uzlūko sirdi.
Katram ir dota dāvana, lai nestu svētību. Tos talantus, ko tev Dievs ir devis, tu vari izmantot Viņa godam un arī lai celtu draudzi." Elīna Šīmane

"Tā kā slava un pielūgsme manā ticības dzīvē ieņem svarīgu vietu, arī šis seminārs man deva un atgādināja vairākas svarīgas atziņas un pārdomas. Mēs nevaram Dievu pielūgt tikai tad, kad jūtamies lieliski, mums šāda apzināta izvēle jāizdara arī brīžos, kad mums iet grūti un jūtamies nospiesti. Dievam nav problēmas ar pašvērtējumu, un Viņam nav nepieciešama mūsu pielūgsme, tomēr tā Viņam sagādā prieku, ja pienesamam to no visas sirds.
Šī nedēļas nogale bija arī lieliska iespēja būt sadraudzībā gan ar norvēģu lektoriem, gan arī vienam ar otru, kopīgi lūgt, slavēt, plānot, ko mums kā slavēšanas komandai darīt tālāk. Var teikt, ka šis tiešām bija dažādām svētībām pildīts laiks." Oskars Mežeckis

"Es patiešām nebiju gaidījusi, ka šis seminārs man tik daudz ko dos. Tas bija ļoti svētīgs laiks. Svarīgi bija gan tas, ka satuvinājos ar draudzes brāļiem un māsām, gan tas, ka iepazinu brīnišķīgus cilvēkus no Norvēgijas, bet pats galvenais – nostiprināju attiecības ar Jēzu. Dieva klātbūtne bija jūtama ik mirkli. Šā semināra iespaidā sapratu, ka galvenais manā dzīvē vienmēr būs attiecības ar Dievu. Tā tam vienkārši ir jābūt." Baiba Zvirbule

Madara Jauģiete