Alfas kurss Usmā

Jau trešā Alfas kursa nedēļas nogale norisinājās 14. un 15. novembrī. Lekcijas notika jaunajā Usmas baznīcā, bet maltītes un naktsmiers – Usmas kristīgajā tautas skolā. Nometnē satikās Alfas kursa dalībnieki no Rīgas, Saldus, Valdemārpils un Cēres. Arī Alfas nedēļas nogale jeb nometne bija veidota pēc šī kursa principiem – lekcijas, kas iepazīstina ar kristīgās ticības galvenajām tēmām (jo Alfas kurss, kas darbojas vairākās pasaules valstīs, vispirms ir domāts cilvēkiem, kas vēl nav ticīgi vai ir jauni kristieši, bet var nākt arī tie, kam vajadzīga atkārtošana), bieži vien kristieši ar stāžu uz Alfu ved paziņas un draugus, jaunos kristiešus. Vēl neatņemama sastāvdaļa ir sadraudzība (pie vakariņām) un diskusijas mazās grupās, par jautājumiem, kas radušies lekciju laikā un par apskatītajām Bībeles rakstu vietām. Alfas kursa vadītājs Andris Dekants turpināja arī tradīciju – pastāstīt joku pirms katras lekcijas, radot draudzīgu atmosfēru, kas, sildoties pie skolas krāsniņām un spēlējot galda spēles vai runājoties, palīdzēja iepazīt citam citu. Lekcijas vadīja mācītāji Artis Druvietis, Guntis Apriķis un misionāre Aija Dzene. Sestdien Usmas baznīcā notika aizlūgšanas.
Mājupceļā sestdienas vakarā notika neparedzēta aizkavēšanās. Andra vadītajai mašīnai neilgi pēc izbraukšanas no Usmas radās problēmas ar motoru, un mašīna apstājās. Tieši pēc tam, kad bijām lūguši, piebrauca kāds jauns cilvēks un teicās esam eņģelis, kas neatstās mūs ceļa malā. Slavējama izpalīdzība, kaut arī šis eņģelis bija iedzēris. Viņš pakavēja mums laiku, līdz ieradās īstie palīgi – busiņš ar citiem Alfas nometnes dalībniekiem, kuri dažus no salūzušā auto pasažieriem aizveda uz Rīgu, un draugi no Talsiem, kuri pārējos izguldināja Talsu draudzes namā, lai mājās brauktu ar pirmo autobusu.

Austra Klotiņa

Foto Andris Dekants
Fotoparaksts Alfas kursa dalībnieku piespraudes.