Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" augusta/septembra izdevumu >>>

Atsākas Svētdienas skola!

Bērni + vecāki + skolotāji = Svētdienas skola!

Ik pa laikam „Jēzus draudzes dzīves” lasītājam ir bijusi iespēja kaut ko uzzināt par Svētdienas skolas dzīvi. Piemēram, 2009. gadā tā svinēja savu 25. pastāvēšanas gadu, savukārt 2011. gada pavasarī tajā pirmo reizi tika svinēts oficiāls izlaidums Rāmavas muižā.

Šajā reizē vēlamies jums vairāk pastāstīt (vai atgādināt) par to, kāpēc Svētdienas skolas pastāv un kādi ir tās uzdevumi un mērķi.

Jau ilgu laiku Svētdienas skola darbojas ar saukli: „Svarīgākais, ko Tu kā kristietis vari dot savam bērnam, ir Svētdienas skola.” Jo tieši Svētdienas skolā bērniņiem jau no mazām dienām ir iespēja dažādos veidos iepazīt Dievu. Jo tieši Svētdienas skolā dažādu vecumu bērniem, kuri līdz šim nav pazinuši Dievu, ir iespēja piedzīvot Dievu. Svētdienas skola ir pozitīva kristietības deva katrai nedēļai, kurā bērniņiem, bērniem, pusaudžiem un jauniešiem ir iespēja būt kopā un mācīties. Mācīties par Dievu un mācīties lasīt Bībeli.

Lai Svētdienas skolas darbība neaizietu pašplūsmā, tai ir izvirzīti vairāki mērķi:

- muzikālās dzīves nostiprināšana
– mūzika ir neatņemama katras Svētdienas skolas nodarbības sastāvdaļa, tāpēc aizvien priecājamies par katru, kas ir gatavs kalpot ar saviem talantiem. Šajā mācību gadā īpašas pūles tiks ieguldītas, lai nodrošinātu kvalitatīvu muzikālo skanējumu, rosinātu Svētdienas skolas bērnus un vecākus aktīvi dziedāt un nebaidīties no dziesmām ar kustībām, iedrošinātu mūziķus būt atraktīviem un uzrunāt bērnus un vecākus;

- draudzes informēšana par Svētdienas skolu
– šim nolūkam tiek īstenota iecere par Svētdienas skolas sadaļas paplašināšanu Jēzus draudzes mājas lapā, kurā tiks izveidota īpaša sadaļa ar aktuālo informāciju, vienkopus apkopotas visas bildes no iepriekšējo gadu Svētdienas skolas pasākumiem, izveidots publikāciju arhīvs no „Jēzus Draudzes Dzīves” un citiem izdevumiem. Ir arīdzan iecerēts izveidot īpašu sadaļu draudzes izdevumā, kurā tiks publicēti gan uzmundrinoši rakstiņi vecākiem, gan arī uzdevumi prāta asināšanai bērniem;

- līdzdalība atsevišķos draudzes dievkalpojumos
, piemēram, Mātes un ģimenes dienas dievkalpojumā;

- Svētdienas skolas mājas lapas
(www.svetdienasskola.lv) papildināšana ar materiāliem – šī mājas lapa ir lielisks avots Svētdienas skolas skolotājiem, kurā tiek apkopoti dažādi teorētisku un praktisku nodarbību materiāli, kurus gadu gaitā ir izstrādājuši mūsu Svētdienas skolas skolotāji un izmantojušas arī Svētdienas skolas no citām Latvijas vietām;

- regulāra skolotāju apmācība un kristīgā izaugsme
– Svētdienas skolas skolotāji aizvien tiek aicināti un labprāt piedalās dažādās apmācībās, kuras rīko gan mūsu draudze, gan arī LELB. Viņi arīdzan sniedz atbalstu cits citam, īpaši ja esošajam skolotāju pulkam pievienojas jaunpienācējs, kas arī vēlas kalpot Dievam šādā veidā.

Rūpes par Svētdienas skolas skolēnu izglītošanu katru gadu uzņemas vidēji 25 skolotāji. Šis skaitlis ir mainīgs, jo laiku pa laikam kāds skolotājs dodas brīvdienās, lai uzņemtos rūpes par savas ģimenes veidošanu, un tad atkal pievienojas skolotāju pulkam. Šajā laikā izmēģināt spēkus bērnu mācīšanā tiek dota iespēja kādam citam īpaši uzaicinātam draudzes loceklim, kurš darbojas ar bērniem pieredzējuša skolotāja uzraudzībā kā praktikants. Pēc gada praktikants pieņem lēmumu par to, vai darbošanās Svētdienas skolā ir viņa aicinājums, un, ja atbilde ir apstiprinoša, tad iziet LELB rīkotus apmācību kursus, lai iegūtu Svētdienas skolas skolotāja apliecību. Mazākajās grupiņās (vecuma ziņā), kurās ir daudz bērniņu, skolotāji aicina talkā palīgus, kas palīdz praktiskās lietās, piemēram, ja ir nepieciešams kaut ko izgriezt, salīmēt u.tml. Lielākoties palīgi ir draudzes locekļi, kas labprāt atsaucas aicinājumam palīdzēt, tomēr nejūt vēlmi kļūt par Svētdienas skolas skolotāju. Bet arī vienkārša palīdzēšana ir lielisks veids kā kalpot Dievam!

Mēs esam pateicīgi katram skolotājam, katram bērniņam, katram vecākam, kas veido brīnišķīgo Jēzus draudzes Svētdienas skolu! Un par visu vairāk mēs esam pateicīgi Dievam, kas tik ilgus gadus ir pulcējis mūs visus kopā un ļauj piedzīvot to, ka Svētdienas skolā jau mācās to vecāku bērniņi, kuri paši savulaik ir mācījušies Svētdienas skolā!

Ar svētības vēlējumiem ikvienam bērnam, vecākam un skolotājam –
Svētdienas skolas vadītāja 2011./2012. mācību gadā
Vita Rudzīte