Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" augusta/septembra izdevumu >>>

Atbild mācītājs

Kāpēc nedrīkst sarunāties Svētā Vakarēdiena laikā?

Principā jau var sarunāties. Daudzi arī to dara.
Jautājums ir: vai es šādi kaut ko ļoti svarīgu nepazaudēju?
Svinot Svēto Vakarēdienu, Jēzus vēlējās atrasties ar mācekļiem visciešākajā, intīmākajā vienotībā.
Iestādot Svēto Vakarēdienu, Jēzus sacīja vārdus: „ Mana miesa.., Manas asinis...”
Citiem vārdiem – „Šis ir brīdis, kurā kā īpašu žēlastības dāvanu Es sniedzu jums Sevi”.

Ik reizi, kad svinam Svēto Vakarēdienu, tas notiek atkal no jauna – Jēzus sniedz mums Sevi.
Ja Svētā Vakarēdiena laikā Jēzus nāk pie manis tik noteikti, tik tieši, sniedzot dārgu žēlastības dāvanu, es taču tajā laikā nesarunāšos, nepļāpāšu ar kādu par mazāk nozīmīgām lietām. Svētā Vakarēdiena laikā es vēlos būt kopā ar Jēzu klusumā vai arī lūgšanā sarunāties ar Viņu.
Pļāpāšana Svētā Vakarēdiena laikā liecina vien par mūsu garīgo kūtrumu, nespējot pat uz nedaudzām minūtēm norimt mīlestības vienotībā ar Jēzu.