Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" augusta/septembra izdevumu >>>

Bibliotēkas jaunums

Feldmanis R. Vienīgi Kristus : Sprediķu krājums 1991-1994. – Rīga : Profesora Roberta Feldmaņa fonds, 2011

R.Feldmaņa svētrunu klausītāji Mežaparka Gustava Ādolfa draudzes dievkalpojumos stāsta, ka tos nav iespējams aizmirst. Atmiņā palikusi spēcīgi izteiktā apziņa par Dieva klātesamību dievkalpojumā, Vārdā un sakramentā. Prasmē skaidrot Dieva vārdu liela nozīmība tiek piešķirta tam, ka mācītājs (R.Feldmanis) vienmēr runāja to, kam ticēja un izteica to, ar ko pats dzīvoja. Sprediķi tapa uz vietas - dievkalpojumā un kancelē, nekad iepriekš nevarēja paredzēt to saturu. Lai gan sprediķos uzmanību saistīja izmantotie interesantie fakti, negaidīti skatījumi, minējumi, pat provokācijas, tomēr mācītāja nolūks nekad nav bijis būt interesantam klausītājam, bet ”…atvērt draudzei acis, lai tā skatītu Dieva darbību.” Grāmatas veidotāji norāda, ka R.Feldmaņa sprediķi tika teikti ar cēlu dievbijīgu patosu, īpašu runas intonāciju, akcentiem un pauzēm, tāpēc rosina tos noklausīties mājaslapā www.robertsfeldmanis.lv. Ieskatam, raksturojoši fragmenti no grāmatas:

”Viņš [Kristus] ir nācis meklēt un darīt svētu to, kas ir pazudis. Viņš ir nācis iedegt par jaunu to, kas ir apdzisis. Viņš ir nācis iedvest viņā to, ko aizdedz Svētais Gars svētā nemierā, arī svētā ilgošanā, svētā mīlestībā pēc Dieva un tanī piekritībā, ko dod cilvēks, kas nestaigā tumsībā un nepiedauzās naktī un kuram ir ceļš, ceļš, par kuru Viņš pats ir teicis: Es esmu ceļš. Es esmu gaisma, bet Es arī esmu ceļš. Es esmu mūžīgā dzīvība. Es esmu patiesība.

”Lai mēs paceļam savu skatu uz Pestītāju. Tas, ko Viņš dara, nav aizstājams ne ar ko citu. Tas, ko Viņš dara, plūst, un to nav iespējams pārtraukt… Debesu valstība mūs gaida ar visu to, kas mēs esam, ar visu to, kādi mēs esam. Tā neuzstāda citas prasības, citas kvalifikācijas, kā cilvēki mēdz pie uzdevumiem un darbiem tagad prasīt vai gaidīt, vai pretī sniegt. Šī vienīgā kvalifikācija, šī vienīgā prasība ir – neatlaist savas rokas no tā, pie kā tu esi saistīts ar sava Pestītāja uzdevumu, un tanī pašā laikā pilnā apziņa – kur Es būšu, tur būs arī mans māceklis.”

Sagatavoja Ingūna Stranga