Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" oktobra izdevumu >>>

Ko kristīgajā draudzē nozīmē ziedošana un dāvināšana?

Kāds par ziedošanu reiz ir sacījis: evaņģēlijs ir par brīvu, bet par groziem, ar kuriem to nesam pie cilvēkiem, ir jāmaksā.

Pasaulē esot, ir jāmaksā par visu. Un draudze - viņa vēl nav debesīs. Viņas darba lauks ir pasaule. Telpas, siltums, sakārtotība, kristīgā literatūra, darbinieku atalgojums, evaņģelizācija, diakonijas kalpošana - šie ir tikai daži virzieni no plašā vajadzību klāsta, par kuriem nākas maksāt.

Protams, draudzei vienmēr no jauna ir jāizvērtē, vai viss, ko darām, ir šie „ grozi”, ar kuriem ļaudīm tiek nesta Kristus vēsts.

Saprotot, ka nav nekā svarīgāka par cilvēku izglābšanu mūžīgai dzīvībai, mēs saprotam arī to, cik svarīgi ir darīt pieejamu cilvēkiem evaņģēliju par Kristu.

Tā mēs mācāmies kļūt par tādiem kristiešiem, kuri ziedo no sirds un ar prieku.

Ja katra draudzes locekļa sirdī būs mīlestība uz Kristu, rūpes par cilvēku glābšanu un arī pašu stiprināšanos un pieaugšanu ticībā, mēs ziedosim tik daudz, ka draudzes darbam nebūs jācieš nekāds trūkums.

Ja kāds jautātu - cik tad man jāziedo, Es sacītu: Dievs savā Vārdā ir aicinājis mūs ziedot desmito tiesu no mūsu ienākumiem. Pie tā arī būtu labi palikt.

Tomēr Bībele aicina mūs ziedot ne piespiesti, bet no brīvas sirds un ar prieku.

Mācītājs Erberts Bikše