Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" oktobra izdevumu >>>

Izglītība mīlestībā
Bieži skolotāji un vecāki atgādina bērniem izglītības nozīmīgumu un tās ietekmi dzīvē. Ikviena izvēle ietekmē mūsu dzīves ritējumu, un tās ir ik uz soļa, tomēr nav lietu vai notikumu, kuru izvēli Dievs nevarētu vērst tajā virzienā, kurā Viņš tās iecerējis. Izglītības un aicinājumi ir tik dažādi, bet šoreiz gribētos pievērsties izglītībai, kuras centrā nav politiskie vai ekonomiskie procesi, bet gan cilvēka un Dieva attiecības. Proti, Lutera Akadēmija, – izglītības iestāde, kura šobrīd ir vienīgā mācību iestāde Latvijā, kas piedāvā apgūt mācītāja aicinājumam atbilstošu izglītību. Lutera Akadēmija ir Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas sastāvdaļa, kuras mērķis ir sagatavot ne tikai mācītājus, bet arī draudžu mūziķus un darbiniekus. Šī ir mācību iestāde, kuras mērķi un tajā valdošā vide atšķiras no citām augstākās izglītības iestādēm Latvijā. Tā ir vieta, kur kristīgā atmosfērā un savstarpējā mīlestībā apgūt akadēmiskiem standartiem atbilstošu izglītību, kura sagatavo studentus mūsdienu garīgo jautājumu risināšanai. Sekojot sabiedrības attīstības tendencēm, Akadēmija kopā ar Luterisko Baznīcu cenšas risināt problēmas, ar kurām nākas saskarties kristīgās ticības sludināšanā un skaidrošanā, dzīvojot arvien vairāk sekularizētā sabiedrībā.

Mūsu draudzes loceklis Kārlis Liepkauls-Radiņš septembra mēnesī uzsācis studijas Lutera Akadēmijā. Pēc pirmās studiju nedēļas Kārlis, daloties savā pieredzē, stāsta: „Studējot Lutera Akadēmijā, viss sāk šķist jauns, un redzējums ir no cita skata punkta. Pēc pirmās nedēļas šķiet, ka spēki izsīkuši, bet Dievs atjauno, un vājumā parādās Dieva varenība. Pārsteigums bija sadraudzība, kas var valdīt mācību iestādē. Man šķiet, ka Dievs arī vairāk uz mani runā caur Savu Vārdu. Droši vien ne jau Dievs vairāk runā, bet es mācos vairāk ieklausīties un saklausīt, ko Dievs grib pavēstīt. Ļoti īpašas ir sarunas ar brāļiem par kristīgām tēmām un kopīgas lūgšanas. Neizpaliek jau arī joki. Ir kādas lietas, kas nav līdz galam saprotamas, bet lietu kārtībai ir sava nozīme.” Kārlis sarunā arī atzīst, ka šobrīd nav drošs par to, kurp mācības Lutera Akadēmijā viņu vadīs un kāda būs viņa kalpošana pēc tām.

Pārdomas par mācībām stāsta arī Reinis Bikše, kurš studijas Lutera Akadēmijā uzsācis jau šī gada sākumā: „Pirmais pārsteigums, uzsākot studijas, bija studiju grafiks, kas paredz lekcijas katru darba dienu. Pie studijām darbadienās ir jāpierod, tas prasa apņemšanos un daudz enerģijas. Pasniedzēji un studiju kursi pirmajā pusgadā bija interesanti, un lielākais pluss ir pasniedzēju personīgā pieredze, ar kuru viņi bieži dalās. Kā lielu ieguvumu var minēt kursa biedrus, ar kuriem lekcijās un ārpus lekcijām diskutējām par dažādām tēmām, un viņi ir liels atbalsts studijās. Studijas Lutera Akadēmijā ir liels pozitīvs lādiņš, kas ticību gan stiprina, gan pārbauda. Ir brīži, kad šķiet, kaut es to būtu zinājis ātrāk, - es būtu runājis vai darījis citādāk. Svarīgi ir nepalikt tikai pie lekcijām, bet turpināt lasīt Bībeli un studēt to personīgi. Personīga laika veltīšana Dievam ir ļoti nepieciešama, bez tā studijas paliek akadēmiskas. Es cenšos dzirdēto pārdomāt un satvert personīgi, caur lūgšanām jautājot Dievam. Ir brīži, kuros apstājies un saproti, ka ir tik daudz ko mācīties, un tas šķiet cilvēcīgi neiespējami, to atcerēties un pielietot, bet tie ir brīži, kuros tu vari uzdot jautājumu, kurš tad to darbu var paveikt? Ir prieks apzināties, ka Dievs svētī un dod īstos vārdus, kurus teikt. Man ir ļoti svarīga draudze, kurā ir mana ģimene, draugi. Paskatoties atpakaļ uz piedzīvoto draudzē, es redzu, kā Dievs ir darbojies. Draudze ir dzīvs piemērs Dieva vārdam un tam, kā tas darbojas draudzes vidū. Arī tagad man apkārt ir ģimene, draugi, ar kuriem esmu gājis ticības ceļu un turpinu iet kopīgi ticības ceļu arī jautājumos, kas saistīti ar studijām.”

Laiks rādīs, kurp vedīs Kārļa un Reiņa kalpošanas ceļi – iespējams kāds kļūs par mācītāju, iespējams kāds, izmantojot gūto pieredzi, kalpos draudzē citā veidā. Lutera Akadēmija ir iespēja – iespēja atjaunot gan personīgo, gan līdzcilvēku ticību uz mūsu Kungu.

Kristīne Homatova