Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" maija izdevumu >>>

V12

„Oblomovs ne reizes dzīvē nav pats uzvilcis kājās zeķes, nelasa, neraksta un nerisina pat neatliekamākos no praktiskās dzīves uzdevumiem. Viņš guļ gultā, kašķēdamies ar Zaharu, meklēdams lietas, kurām kā izrādās, viņš visu laiku gulējis virsū, un atvaira visus lēmumus un satricinājumus – piemēram, apmeklētājus, kas mēģina viņu pierunāt celties vai grib pienākt pārāk tuvu, ienesot āra auksto mitro gaisu.” (E. Grijāns „Nenāciet klāt, jūs taču no āra ar aukstumu!”, Rīgas Laiks, 4/2011, 59. lpp.)

Šis citāts man nevilšus lika domāt par to, vai vīri un es tai skaitā bieži vien nav līdzīgi Ivana Gončarova romāna „Oblomovs” varonim Oblomovam. Mēs tik bieži izvairāmies no lietām un pienākumiem, kurus Dievs mums gribētu uzticēt. Nepārtraukti atrodas kādas atrunas un iemesli, kādēļ kādas lietas varētu atlikt uz vēlāku laiku vai nedarīt vispār. Dievs vīrus ir radījis, lai tie darbotos Viņa uzdevumā, bet bieži vien tas tā nenotiek. Pasaulē vīri kļūst vadāmi un nesaskata tās dāvanas, kuras Dievs dāvā. Neko nedarot, mēs paliekam kā Oblomovs, kurš neko vairs negrib un nevar – mēs vienkārši pazaudējam to, kas mums dots.

Mācekļi visu laiku sekoja Jēzum, lai pieaugtu un varētu labo vēsti nest tālāk pasaulē. Baznīca ir brīnišķīga sadraudzības vieta, kur viens otru var stiprināt un līdzpārdzīvot. Vairumam vīru ir grūti atklāties un izrādīt emocijas, un tieši tādēļ ir labi, ka notiek vīru tikšanās, kur tad tikai vīru strapā var pilnībā atklāties un pārrunāt sev un arī citiem svarīgas lietas. Dalīties pārdzīvojumos un līdzdalīt to svētību, kādu Dievs ir ļāvis piedzīvot. Dažkārt pašam nav drosmes atklāt kādus pārdzīvojumus, tāpēc, ja kāds ir pārdzīvojis ko līdzīgu, tas iedrošina un rāda piemēru, kā rīkoties.

Nu jau kādu laiku piektdienu vakaros kopā var sanākt tik dažādi vīri – ar dažādu dzīves un garīgo pieredzi, dažādām interesēm, bet tomēr vienoti Dievā. Vakara gaitā mēs dalāmies lietās, kas bijušas svarīgas un nozīmīgas iepriekšējā nedēļā, kā arī pārrunājam dažādus Bībeles pantus un lūdzam par mums nozīmīgām lietām. Šādas tikšanās palīdz pieaugt un gūt stiprinājumu caur citu vīru pieredzi, lai nepagurtu un nepazustu. Stipri vīri ar Dievu var izdarīt lielas lietas savās ģimenēs, draudzē un vidē, kur atrodas. Kā 12 vīri – Jēzus mācekļi, kuri bija stipri Dievā un nesa labo vēsti tālāk, gluži kā sporta auto dzinējs V12 darbina auto.

Kārlis Liepkauls-Radiņš