Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" maija izdevumu >>>

Mazo grupu DNS*

10. aprīlī mazo grupu interesentus uzrunāja ilggadējais Latvijas Kristīgās studentu brālības vadītājs Igors Rautmanis, un iedeva mums savu redzējumu, uzzīmēja vīziju. Viņš mazo grupu kalpošanu salīdzināja ar maratonskrējienu (nevis sprintu), kurā nevar doties bez iepriekšējas gatavošanās, un uzdeva mums jautājumus, kas lika aizdomāties. Ko mēs gribam redzēt mūsu draudzē? Kāpēc tieši mazās grupas un vai varam formulēt, kādu redzam mūsu mazo grupu kalpošanas DNS? Tie ir labi jautājumi, un, patiešām, kāds tad ir mūsu mērķis?

Igors norādīja, ka ciešāka sadraudzība cilvēku starpā visbiežāk iztrūkst tieši lielās draudzēs, kur ir viegli „pazust pūlī”. Bieži vien, pat regulāri apmeklējot dievkalpojumus, kristietis garīgi nepieaug, jo nav neviena ar ko pārrunāt kā, piemēram, sprediķī dzirdētais attiecas uz manu dzīvi, ar kādām grūtībām un garīgiem izaicinājumiem saskaros šobrīd.

Jāatzīst, ka sākotnēji pati domāju, ka mazā grupa kalpo tieši šim – sadraudzības mērķim, un tā ir nemainīgs, ciešs cilvēku pulciņš, kurā viens par otru zina un garīgi gādā, tiekas, studē Bībeli, aizlūdz. Igors aicināja mūs paskatīties plašāk, šādu grupu salīdzināja ar stāvošu ūdeni un norādīja, ka, tāpat kā šūna ir dzīva tikai tikmēr, kamēr dalās, arī mazā grupa ir vieta, kurā mēs sākotnēji esam daļa no ģimenes, bet vēlāk varam kļūt par instrumentiem, kas aizsniedz (pabaro) citus. Kā tas praktiski notiek? Es to saprotu tā – mēs nākam mazajā grupā, kur, kamēr esam mazi, tiekam baroti ar garīgo pienu. Un mēs augam, un kādu dienu pienu vairs nevajag, mēs jau varam sākt uzņemt cietu barību, ko arī darām. Bet tad mēs paši jau varam dot pienu citiem – pulcināt ap sevi kādus, kas grib pieaugt Kristū – vai tie būtu Alfas beidzēji, vai cilvēki pēc iesvētes, vai mūsu draugi vai vienkārši cilvēki, kas svētdienas dievkalpojumā sēž mums blakus solā. Mani šī vīzija uzrunāja. Vēl jo lielāks prieks par tām grupiņām, kas mūsu draudzē jau darbojas! Mēs pārējie vēl mācāmies.

Nākošās tikšanās ar Igoru Rautmani notiks 2011. gada 15.maijā un 19. jūnijā pēc dievkalpojuma baznīcas „jauniešu galā”. Atnāc arī Tu un pievienojies!

Laura Ceļmale

* DNS - dzīvo organismu ģenētiskās informācijas glabātājs