Lejupielādēt elektronisko "Jēzus draudzes dzīves" jūlija izdevumu >>>
Aicinājums ziedot ērģeļu remontam

2009. gadā mūsu, Jēzus baznīcas, ērģelēm palika 120 gadi. Šīs ērģeles ir rets, nu jau arī vēsturisks mehāniskā tipa 3 manuāļu un 35 reģistru instruments Latvijā. Ērģeles gadu gaitā nav mehāniski sabojātas, naudas trūkuma dēļ pārbūvētas, bet gan saglabātas to oriģinālajā stāvoklī. Tomēr ērģeļu detaļas ir ļoti nolietotas, bet lieli restaurācijas darbi to pastāvēšanas vēsturē nav veikti.

No 2008. gada 29. septembra līdz 2009. gada 29. martam ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansiālu atbalstu tika realizēts projekts „Rīgas Jēzus baznīcas ērģeļu restaurācijas I posms”, kura ietvaros tika pilnībā restaurēts ērģeļu 1. maunālis.

Šogad, piedaloties 2 projektu konkursos, esam saņēmuši no VKKF finansiālu atbalstu 2000 latu apmērā projektam „Rīgas Jēzus baznīcas ērģeļu restaurācijas II posms”, kura ietvaros līdz š. g. 25. septembrim plānots restaurēt ērģeļu 2. un 3. manuāli. Restarurācijas darbu II posma kopējās izmaksas ir 3297,66 lati (PVN ieskaitot). Tātad uz doto brīdi trūkst 1297,66 latu, lai sekmīgi īstenotu projektu. Tāpēc esiet mīļi aicināti ziedot!

Projekta vadītāja Dana Lūse