Kādu māju uzbūvēsi, tādā dzīvosi
Kāds namdaris jau krietni gados nolēmis doties pensijā. Viņš to izstāstījis savam darba devējam, sakot, ka vēlās atstāt celtniecības jomu un turpmāk baudīt nesteidzīgāku dzīvi kopā ar sievu un ģimeni. Viņš, protams, saprotot, ka vairs nesaņemšot līdzšinējo algu, tomēr vēlme doties pelnītā atpūta esot nepieciešama. Gan jau ģimene kaut kā iztikšot.

Darba devējam bijis žēl atvadīties no tik laba darbinieka, tāpēc viņš veco namdari lūdzis uzbūvēt vēl tikai vienu māju. Namdaris piekritis. Tomēr varēja manīt, ka viņš savu darbu vairs nedara no sirds, bet gan pavirši, un mājas celtniecībā izmanto mazvērtīgus materiālus.

Kad namdaris ēku bija pabeidzis, darba devējs ieradies to apskatīt. Pēc apskates viņš namdarim pasniedzis atslēgu un sacījis: „Tā tagad ir tava māja – mana dāvana tev.”

Kāds pārsteigums! Kāds kauns! Ja vien namdaris būtu zinājis, ka šī māja būs viņam, viņš visu būtu darījis savādāk. Tagad viņam ir sava, bet slikti uzcelta māja.

Tulkoja Santa Cilēviča