Jaunumi bibliotēkā
Guntars Baikovs. Laulība starp radīšanu un mūžību. – Rīga, Luterisma Mantojuma fonds, Rīga, 2008. g.

Grāmatas autors lasītāju rosina atbildes uz neskaitāmiem jautājumiem par laulību meklēt Rakstos, īpaši norādot uz lietām, kuras Bībelē ir skaidri atklātas.

”Laulībai jābūt tādai, kurā sastopas divu cilvēku nesavtīga mīlestība un rūpes vienam par otru. Vai mūsdienās atradīsim daudz cilvēku, kuri laulību tā arī uztver? Vai daudzi no mums izprot, cik liela dāvana ir laulība un ka tā mums dota no Dieva žēlastības? Tai vajadzētu būt dāvanai, ko karsti kāro tie, kuri to vēl nav saņēmuši, un kā acuraugu sargā tie, kuriem tā jau dota…

Kas tad īsti ir laulība? – Pašu cilvēku izdomājums vai Dieva radīta un iedibināta cilvēku kopdzīves kārtība? Ko nozīmē dzīvot laulībā, un kā laulātajiem savu dzīvi kopīgi veidot? Ko laulība prasa no vīra un sievas? Kāds ir laulības devums manā dzīvē? Atbildes uz šie jautājumiem būtu labi pārdomāt daudziem. Gan tiem, kuri jau dzīvo laulībā daudzus gadus, gan tiem, kuri stāv lēmuma priekšā par došanos laulībā.”

Sagatavoja Ingūna Stranga