Bibliotēkas jaunumi
Kārlis Beldavs. Mācītāji, kas nāvē gāja. - Rīga, Luterisma Mantojuma fonds, 2010.g.

Šis ir atkārtots un papildināts 1933. gada grāmatas izdevums, kuru sastādījis mācītājs K. Beldavs. Grāmatā ir liecības par latviešu un vācu luterāņu mācītājiem, kuri kļuva par 1919. gada boļševiku represiju upuriem. Aprakstītie fakti daudziem varētu būt pārsteigums, jo atspoguļo notikumus, par kuriem sabiedrībā maz runāts - mācītāju pratināšanas, nepamatotas apsūdzības, apcietinājumus, pakļaušanu varmācībai, pazemojumiem un nonāvēšanu. Tomēr grāmatas pamatideja ir cita - parādīt, kā ticībā šie cilvēki ir izturējuši ".. līdz galam. Savas miesīgās dzīvības galam."

Mācītāju Leonhardu Ādolfiju gribēja piespiest nest sarkano karogu, viņš tā vietā paņēma krustu un, to paceldams, teica: "Tas ir mans karogs!". Pauls Vahsmuts pa cietuma sienas spraugām ar drāts palīdzību mēģināja blakus kamerā, kurā atradās uz nāvi notiesātie, iegrūst no savas Bībeles izrautas lapas. Pēteris Rozenbergs stiprināja ieslodzītos, ik dienas cietumā noturot lūgšanas... Kas šiem mācītājiem deva spēku, mierinājumu un pārliecību šādos galējos apstākļos? Izpētot daudzos dzīvesstāstus, grāmatas autors norāda: "Ir kaut kas vairāk par miesīgo dzīvību un bailēm par to, proti, piederība Kristum."