Ikmēneša informācija

Sirsnīgi sveicam jūlija jubilārus:

Vilma   Saltupe             92

Mūžībā

Ināra Krezevska (21.06.1943.–02.09.2007.)

Ielūgumi

LELB Baznīcas dienas "Ejiet un dariet!" notiks no 24. līdz 26. jūlijam Valmierā. Programma, pieteikšanās un maksāšana – draudzes kancelejā.

Pateicība

„Dvēsele, kas bagātīgi svētī citus, taps stiprināta, un, kas bagātīgi veldzē citus, arī pats kļūs veldzēts.” (Pam 11,25)
Ar šiem vārdiem vēlos pateikties mūsu draudzes diakonijas un ambulances darbiniekiem par viņu svētīgo darbu. Domāju, ka neesmu vienīgā, kas savā dzīvē piedzīvojusi Dieva palīdzību caur minēto kalpošanu brīžos, kad tas ir bijis tik ļoti nepieciešams. Lai Dieva mīlestība, žēlastība un svētība pavada katru, kas strādā un kalpo mīlestībā savam tuvākajam! No sirds pateicos arī katram, kas ir lūdzis par mani un manu ģimeni!

Mīlestībā un pateicībā – Agita Jirgensena

Piezīmes, Bībeli lasot. 2009/1

Lūkas 3, 10–20

Cilvēki tiešām vēlas mainīties. Viņu jautājumi Jānim atklāj nemieru pašiem ar sevi, tos punktus viņu dzīvē, kur viņi jūtas vāji un kur grēks kārdina visvairāk. Viņi jautā Jānim: ko darīt? Un Jānis atbild gan muitniekiem, gan kareivjiem, gan pārējiem. Viņš nerunā vispārīgi, bet sauc katru grēku vārdā un dod padomu, kā rīkoties. Šis solis no Jāņa un viņa kristīto puses ir vislabākais, ko vien var piedāvāt Vecā Derība – pieliec pūles, centies, dari visu, kas vien tavos spēkos, lai aizsniegtu Dievu un piepildītu Viņa standartus.

Bet Dieva pestīšanu nevar ieraudzīt šādā veidā. Jānis to zina, tāpēc sludina, ka drīz nāks Kristus, kas kristīs ne tikai ar ūdeni, bet ar Svēto Garu. Šādā kristībā Dievs ieliek mūsos daļu no Sevis, dodams iespēju tiešām piepildīt visu, kas traucē tuvoties Viņam. Ar Svētā Gara kristību Dieva likumi tiek ierakstīti mūsu prātā un sirdī. Mūsu vēlēšanās satikt Dievu un patikt Viņam kļūst personīga, iekšēja, garīga. Mūsu paklausība vairs nav ārienes diktēta, bet mēs savā būtībā vēlamies paklausīt... Par tādu kristību stāsta Jānis.

Hērodam tas nepatīk, jo viņa grēks ir visiem redzams un jaunā dzīve prasītu mainīties. Uz to Hērods nav gatavs, tomēr Jāņa vārdi viņu uzrunā. Tad vienīgais risinājums ir apklusināt Jāni un dzīvot savu grēcīgo dzīvi tālāk. Tik daudzi visos laikos izvēlas tādu risinājumu.

Lūdz, lai Dieva Gars ienāk tavā sirdī, tīrīdams un mazgādams to, dodams jaunu sākumu, jaunas ilgas tuvoties Dievam!