Liekam jaunu bildi iekšā

Lai arī vasara ir sākusies un oficiāli jauniešu vakari ir beigušies, tomēr šovasar, neierasti iepriekšējo gadu pieredzei, katru piektdienu jauniešiem ir iespēja nākt uz baznīcu un piedzīvot kopīgu vakaru, kas formas ziņā katrreiz gan ir mazliet atšķirīgs no mācību sezonas jauniešu vakariem. Tas tādēļ, ka jauniešu vadītāju komanda savā starpā ir sadalījusi piektdienas vakaru veidošanu un idejas ik pa laikam mainās.
Nesen piedzīvojām apaļā galda vakaru – visi sasēdāmies aplī un pie tējas un cepumiem sākām diskutēt par pašu anonīmi uzdotajiem jautājumiem. Jautājumu netrūka, diskusija apvienojumā ar sadraudzību izvērtās līdz pat desmitiem vakarā.

Lūk, arī jums ir iespēja nedaudz ieskatīties pārrunātajā (konspektīva versija):

Kā varam uzzināt Dieva gribu?

Dievs parāda pats.

Reizēm ir tā – ja nezini, vai tā ir Dieva griba, tad paskaties no otras puses un ieraudzīsi, kas noteikti nav Dieva griba. Dažkārt atbilde ir jāgaida un jābūt pacietīgam. Ļauj, lai Dievs tevi vada, un ļaujies Viņa vadībai.

Kā varam pazīt Dieva balsi?

Mazs bērns vienkārši pazīst savu mammu, viņš daudz laika pavada ar viņu.

Tāpat ir ar mums, avīm, un Labo Ganu – ja esam ar Viņu, tad pazīstam Viņa balsi.

Jāņa evaņģēlija 10. nodaļā, 4., 5. pantā rakstīts:"Kad Viņš visas Savas avis izlaidis ārā, Viņš pats iet tām pa priekšu, un avis Viņam seko, jo tās pazīst Viņa balsi.
Svešam turpretim tās nesekos, bet bēgs no tā, jo viņas nepazīst svešinieku balsi."

Ko darīt, ja rodas šaubas par Dieva esamību?

Bieži grūtībās rodas emocijas, kas rada šaubas, taču tās ir tikai emocijas. Lūdz Dievu! Palūkojies pats uz savu piedzīvoto!

Kāpēc Dievs nepalīdz izpildīt Viņa gribu, kad tas ir ļoti grūti?

Dievs nekad nepārbauda pāri mūsu spēkiem.

Varbūt Dievs caur grūtībām vēlas kaut ko iemācīt... Dievs dara daudz vairāk, nekā mēs spējam iedomāties.

Dievs nepriecājas par to, ka Viņa bērns mokās. Viņš nekad nepamet.

Iespējams, ka Dievs apstājas un stāv blakus, kad cilvēks saka: "Es vairs nevaru." Tā ir uzticības skola. Uzticies un raugies uz Dievu, tad Viņš izvedīs Tevi cauri!

Lūdz Dievu, paļaujies un vienkārši ej!

Šīs domas izskanēja apaļā galda vakarā. Un ar šo teikumu mēs pavisam droši varam iekāpt katrs savā vasarā:lūdz Dievu, paļaujies un vienkārši ej!

Madara Jauģiete

Foto Agnese Krūmiņa, Ieva Supjeva