Jautājums mācītājam
Kāda nozīme ir miera sveicienam dievkalpojumā?

Miera sveiciens ir sens, varētu pat sacīt – apustulisks, sveicinājums. Piemēram, apustulis Pēteris draudzēm rakstīto vēstuli pabeidz ar vārdiem: „Miers jums visiem, kas esat Kristū!” (1Pēt 5:14), savukārt apustulis Pāvils savu vēstuļu sākumā bieži raksta sveicinājumu „Žēlastība jums un miers..”.
Miera sveiciens ir apliecinājums jeb zīme, ka vēlamies būt izlīgumā un mierā ar ticības brāļiem un māsām, paklausot Bībelē rakstītajam pamudinājumam: „Cik iespējams, no savas puses turiet mieru ar visiem cilvēkiem.” (Rom 12:18)
Pie Svētā Vakarēdiena mēs gribam nākt ne tikai kā tādi, kuri grēksūdzē izlīguši ar Dievu, bet arī kā tādi, kuru sirdī ir labvēlība, žēlsirdība un izlīgums ar ticības brāļiem un māsām.