Kas ir prieks?

Raimonds Šteinbergs

Prieks ir piederēt Dieva ģimenei, jo arī Jēzus saka, lai mēs priecājamies nevis par brīnumiem ,kas notiek, bet gan par to, ka mūsu personvārdi ir ierakstīti Debesīs. Vislielākais prieks man bija, kad varēju kalpot kādam bezpajumtniekam, kad varēju viņu uzņemt, sagaidīt kā draugu, kā brāli, paēdināt un atvadoties arī pateikt, ka Dievs viņu mīl. Ko darīt, kad prieka nav, es joprojām nezinu. Tagad es teiktu - nepalikt vienam, nākt uz draudzi, būt dzīvās attiecības ar brāļiem un māsām. Protams, ka arī baznīcā vēl nav ideālas attiecības, bet tomēr tajā Dievs ir klāt esošs, ticīgajos, ne mūros vai kambaros. Godīgi sakot man, kopš 1997. gadā aizgāja bojā vecāki, prieks vienmēr ir bijis deficīts. Prieks, tas ir arī viens no Svētā Gara augļiem, varbūt ir jāpaiet laikam, līdz tas patiešām "ienākas"!

Elizabete Čodare

Prieks ir domas, vārdi, darbi, cilvēki un viss pārējais, kas tevi iekšēji sasilda tik ļoti, ka tas caur smaidu parādās uz āru. Es pēdējā laikā īpaši priecājos par prieku, ko man dāvā Dievs. Es spēju patiesi priecāties ik dienas, pat par vismazākajiem sīkumiem. Arī tagad ļoti priecājos, jo rakstu atbildes uz jautājumiem, kas būs mūsu draudzes avīzītē. Padomā, cik forši, ka mūsu draudzei ir avīzīte! Kad prieka nav, sāc dungot “TU esi mans prieks, kad man tā vairs nav...”, pieliec klāt kādu foršu deju kustību un viens-divi-trīs smaids ir atpakaļ uz tavām lūpām!