Viesi no Brēmenes
No 31. maija līdz 4. jūnijam pie mums viesojās māsas un brāļi no māsu draudzes Brēmenē, kā arī Brēmenes diakonijas darba vadītājs Manfrēds Maiers (Manfred Meyer). Brēmenes Unser Lieben Frauen (Marijas) draudze un mūsu Jēzus draudze par māsu draudzēm kļuva pirms vairāk nekā 20 gadiem. Šo gadu laikā gan Brēmenes draudzes pārstāvji ir apmeklējuši Latviju un ciemojušies mūsu draudzē, gan arī mēs esam apmeklējuši Brēmeni un pabijuši Unser Lieben Frauen draudzē. Kādu laiku kontakti starp mūsu draudzēm ir bijuši cieši, kādu – ne tik cieši, tomēr paldies Dievam, ka draudzības saites, kas sakņojas kopīgā ticībā, aizlūgšanās un diakonijas sadarbībā, ir pastāvējušas vienmēr.

Tā 31. maijā mācītājs Jānis un mācītājs Erberts Rīgas lidostā sagaidīja vienpadsmit Unser Lieben Frauen draudzes pārstāvjus un Brēmenes diakonijas vadītāju. Tās pašas dienas vakarā mūsu draudzes padome tikās ar viesiem, lai tuvāk iepazītos un runātu par sabiedrības un Baznīcas attiecībām, kā arī citām abas puses interesējošām tēmām. Turpmāko dienu plāns bija veidots tā, lai viesi varētu iepazīt mūsu zemi, pilsētu, draudzi un diakonijas darbu.

Nākamajā dienā diakonijas pārstāvji ar viesiem devās braucienā pa Latviju, lai baudītu skaisto Latvijas dabu, apciemotu Kandavas un Kuldīgas draudzes, kā arī uzzinātu par diakonijas darbu ārpus Rīgas. Māsu draudzes pārstāvji izteica apbrīnu par to, kā ar nelieliem resursiem Kandavas draudze ir spējusi izvērst plašu diakonijas darbu ar zupas virtuvi, drēbju istabu un senioru aprūpi. Savukārt Kuldīgas Katrīnas baznīcas apmeklējums parādīja, ar kādu situāciju mazpilsētā ir jāsaskaras draudzei, kas grib veikt aktīvu diakonijas kalpošanu. Atceļā lielu sajūsmu izraisīja apstāšanās jūras krastā Ķesterciemā, pikniks pludmalē un siltais jūras ūdens – tas bija neaizmirstami jauks dienas nobeigums.

Nākamajā dienā viesi tika sagaidīti diakonijā, draudzes namā. Pēc iepazīšanās ar draudzes veco ļaužu dzīvokli jeb pansionātu un medpunktu, kā arī pārrunām pie kafijas tases mūsu draudzes māsa Karīna ar vīru pavadīja viesus ekskursijā pa Vecrīgu. Vakars viesiem nesa muzikālu baudījumu Dzintaru koncertzālē.

Svētdiena sākās ar dievkalpojumu, kurā svētrunu sacīja Brēmenes diakonijas vadītājs Manfrēds Maiers. Kopā svinēt dievkalpojumu un būt pie Svētā Vakarēdiena bija īpašs notikums. Tā ir valoda, ko saprotam par spīti cilvēciskās valodas barjerai, kaut arī, protams, tika nodrošināts tulkojums. Svētdiena turpinājās Rāmavas muižā, gan baudot Dieva vārda barību Bībeles stundā, gan sadraudzībā pie skaisti klātā vakariņu galda.

Laiks kopā ar ciemiņiem paskrēja nemanot. Pirmdienas rītā vēl kopīgs svētbrīdis baznīcā un svētības vārdi ceļam, tad – jau jāšķiras. Kāda no viešņām teica: „Esmu tik ļoti pārņemta ar iespaidiem par Rīgu un visu redzēto un piedzīvoto, ka nespēju pieņemt to, ka jādodas prom.” Arī mūsu draudzes pārstāvji šajās dienās paguva jau pierast pie sadraudzības un prieka būt kopā.

Paldies Dievam par šo dāvanu būt brāļu un māsu sadraudzībā pāri robežām! Arī turpmāk mēs paliksim kopā savstarpējā mīlestībā un aizlūgšanās.

Ilze Kolma