Vēstule Zvaigznes dienā

Šogad izdomāju, ka jāmēģina ieturēt gavēni arī pirms Ziemsvētkiem, ko nekad iepriekš nebiju darījusi. Nolēmu, no kā šajā laikā atteikšos, un ar nepacietību gaidīju Pirmo Adventi.

Sākums kā vienmēr daudzsološs – es ar patīkamu satraukumu gaidu, ko Dievs darīs un kāds šis laiks izvērtīsies. Lūdzu Dievam, lai Viņš sagatavo manu sirdi svētku laikam, lai varu iegūt jaunu, dziļāku saprašanu par to, kas ir Ziemsvētki un ko Jēzus dzimšana nozīmē tieši man, ko tā nozīmē manā ikdienas dzīvē.

Kādu nedēļu pusotru gavēnī saprotu, ka ar sevis disciplinēšanu un iecerētajiem plāniem nebūt neveicas tik labi, kā gribētos. Arī vecie, kaitinošie grēki pielavās ar jaunu spēku. Grēki nes līdzi vainas sajūtu un arī izmisumu par savu vājo spēciņu un vārgo gribasspēku. Reizēm grēkam pretoties nemaz īsti negribas... Un tas ļoti sāp. Pēkšņi ar prieku gaidītais gavēnis ir pārvērties par iekšējām cīņām, skumjām, pašpārmetumiem un sajūtu, ka tevi spiež pie zemes. Varbūt likumsakarīgi – kad mēģini vairāk tuvoties debesīm, tiec spēcīgāk spiests pie zemes. Ienaidnieks nesnauž, un gavēnī laikam biju tam kļuvusi par vēl gardāku kumosu.

Bet Dievs redz manas skumjas un lūgšanā ko parāda. Piķa melnas debesis. Gluži kā toreiz Betlēmes naktī, kad ir tumša, melna biezuma pilna nakts, un tāda tā ir gan laukā, gan cilvēku sirdīs. Nepārvarama, gluži vai izmisuma pilna tumsa. Tā dara aklu un notrulina sirdi, jo pretoties ar saviem spēkiem nav jēgas. Es saprotu, ka tās melnās debesis esmu es – es ar visiem saviem grēkiem, kas bezkaunīgi saceļas pret Dievu. Esmu melna nakts un nevaru izdarīt neko, lai to ar saviem spēkiem mainītu. Mans gribasspēks ir vājš, mans ceļš ir tālu no Dieva svētuma, un manas beigas – pazušana. Bez variantiem.

Bet tad es ieraugu Zvaigzni. Vienīgo pie savām melnajām debesīm. Tā spīd ar nekad vēl neredzētu spožumu un izlaužas piķa melnumā ar gluži vai spītīgu noteiktību. Spoža, nemirstoša un neiznīcināma cerība bezcerības tumsā. Un Viņš saka: „Redzi, lai arī cik tumša un bezcerīga nebūtu tava nakts, Es nāku pie tevis. Arī kad tev liekas, ka zemāk vairs nav kur krist, Es nāku pie tevis, un nekas to nemainīs. Es esmu pie tevis, un nekas Man neliks mainīt Manas domas.” Redzi, tavs Ķēniņš nāk pie tevis. Viņš ir Glābējs un tavs Palīgs. Alleluja! Tāpēc nebīsties un nebaiļojies: tavs Ķēniņš nāk pie tevis vienmēr, atkal un atkal, un pat tava melnākā nakts Viņu nenobiedēs. Viņš nāk pie tevis, lai tev nebūtu jākāpj debesīs, ko tu nemaz nevari. Viņš ir iemainījis Godības troni, lai spīdētu tavā tumšajā naktī.

Jāatzīst, ka gavēnis nebūt nav izvērties pēc maniem plāniem, un tomēr mana sirds ir gatava svētkiem un tā no sākotnējā izmisuma nu ir kļuvusi gaviļu pilna! Mans Ķēniņš nāk pie manis, mans Glābējs un Palīgs! Alleluja!

Iesūtījusi draudzes māsa