Ik gadu decembrī starp piparkūku cepšanu, dāvanu gatavošanu, dažādiem jaukiem pasākumiem un bērnu sagatavošanu eglītēm, un skolas/bērnudārza Ziemassvētku pasākumiem pārdesmit mūsu draudzes māmiņu atrod laiku, lai satiktos māmiņu grupas Ziemassvētku pasākumā. Tās arvien ir jaukas sirsnības pilnas stundas, kas mums ir īpaši nepieciešamas saspringtajā pirmssvētku laikā, lai savas sirdis sagatavotu lielākajai Dzimšanas dienai pasaulē.

Vaicātas, kas ir pats labākais māmiņu grupā, māmiņas atbild, ka tas ir tieši kopīgi pavadītais laiks, cilvēku sniegtā sirsnība un sajūtas, ko piedzīvojam kā māsas Kristū. To reizēm izjūtam tik stipri, ka jūtamies kā īstās māsas. Gan dvēseles pārpilnības laikā, gan grūtos brīžos mēs varam viena otru stiprināt, iepriecināt un samīļot, atbalstīt ar lūgšanu, ar padomu, gan arī tīri praktiski. Tas ir liels spēks, kad māsas Kristū aizlūdz par kādu vajadzību.

Tāpat kā citreiz, arī šogad Ziemassvētku pasākums izdevās gana raibs, jo visas nācām ar savu pienesumu pasākuma programmai. Mēs gan klausījāmies dzeju un muzikālus priekšnesumus, gan ieskatījāmies savos stresa kontrolēšanas paradumos, gan arī pašas dziedājām un dejojām. Mēs viena otrai rakstījām un lozējām novēlējumus nākamajam gadam, pa jokam dāvinājām iedomātas dāvanas un saņēmām uzjautrinošus norādījumus to „lietošanai”.

Šogad dāvanu loterijai mēs bijām norunājušas taisīt dāvanas savām rokām. Tur bija gan rotas, Ziemassvētku rotājumi, gan trauki, ievārījumi un pat paštaisīta lampa! Agita Jirgensena stāsta: „Tur bija tik daudz mīlestības, prieka, sirds siltuma, ko dāvājām viena otrai. Interesanti bija tas, ka mēs nezinājām, kam dāvanas gatavojam, bet Dievs kā jau vienmēr zināja, kā tās sadalīt – un katra dāvana nonāca īstajās rokās.”

Lielākais pasākuma pārsteigums bijām mēs pašas: māmiņas atzīmēja, ka visvairāk pārsteigušas tieši radoši un skaisti sagatavotās dāvanas un jaukais dziesmu skanējums. Brīnišķīgi skanēja gan zināmās Ziemassvētku dziesmas, gan interesantais un jautrais kanons, ko Laura Ceļmale mums iemācīja vienā mirklī.

Atklāt kaut ko par sevi ļoti labi iederas Adventa laika tematikā, kad mēs vairāk lūdzam, lasām Bībeli un ieskatāmies sevī. Kad pavadām laiku ar ģimeni, bet arī gatavojamies Jēzus dzimšanas dienas svinībām, rotājot māju un gatavojot dāvanas, domājot par pašu lielāko Dāvanu, ko Dievs cilvēcei sagatavoja pirmajos Ziemassvētkos. No šīs Dāvanas arī mums plūst tik ļoti gaidītais miers: „Mieru Es jums atstāju, Savu mieru Es jums dodu; ne kā pasaule dod, Es jums dodu.” (Jņ. 14:27)

Anda Miķelsone
Foto – Taiga Alpe